Jak stworzyć idealne warunki dla pracy zdalnej?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 13:28
Praca zdalna od 2020 roku stała się codziennością wielu z nas. W Czwórce zastanowimy się jakie warunku sprzyjają jej efektywności. 
Według najnowszego raportu McKinsey: ponad połowa pracowników preferuje zdalny i hybrydowy model pracy.
Według najnowszego raportu McKinsey: ponad połowa pracowników preferuje zdalny i hybrydowy model pracy. Foto: shutterstock.com

Pandemia wprowadziła wiele zmian na całym świecie. Sprawiła, że wielu z nas przeniosło swoją prace do domów. Pracujemy w sypialniach, kuchniach, salonach. Niektórzy wygospodarowali specjalne przestrzenie na domowe biura. W "Pierwsze słyszę" sprawdzimy jak stworzyć idealne warunki dla pracy zdalnej. Od kiedy praca zdalna stała się codziennością zaczęto szukać też recepty na jej efektywność. O co zadbać, żeby w domowym biurze pracowało się lepiej? To sprawdzi Oliwia Krettek, tuż po 8.15. 

Opowiemy też o zmianach dotyczących mediów społecznościowych. Utah jest pierwszym stanem w USA, który wprowadza ograniczenia w korzystaniu z mediów społecznościowych przez nieletnich. Rodzice będą mieli istotny wpływ na działania dzieci w Internecie. Sprawdzimy jakie to obwarowania i jak ma to funkcjonować. 

Po 9.15 nasze studio odwiedzą Maksymilian Malinowski i Stanisław Koziarski, uczniowie LO nr XIV we Wrocławiu, współautorzy aplikacji do nauki historii E-STORIA. Okazuje się, że historia może być pasjonująca - tak uważają uczniowie dwóch wrocławskich liceów. Tymczasem, jak pokazują badania - nauka tego przedmiotu często sprawia trudność (tak stwierdziło niemal 45% badanych) i jest wyzwaniem. Ma w tym pomóc E-STORIA, aplikacja pozwalająca w sprawny i interesujący sposób opanować historię na poziomie maturalnym i wyższym.

W audycji zapraszamy także na serwis sportowy, przegląd pracy, serwis kulturalny 

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" - w poniedziałek (03.04) o godz. 7.00 - zaprasza Jakub Jamrozek.

pj


Zobacz więcej na temat: Czwórka praca zdalna