Hypnosaur. Zapowiedż nowej EP-ki zespołu i premierowe kawałki w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2023 13:10
Nowe wydawnictwo warszawska grupa Hypnosaur zapowiada na zimę, w Czwórce premierowo mogliśmy posłuchać materiału już teraz. O płycie, inspiracjach zespołu oraz planach, w audycji "Pierwsze słyszę" opowiada Farf.
Przed grupą Hypnosaur koncertowy czas
Przed grupą Hypnosaur koncertowy czasFoto: shutterstock/Taya Ovod
  • Warszawska grupa Hypnosaur powstała w 2017 roku. Jesienią 2022 ukazała się ich debiutancka płyta "Doomsday.
  • Muzykę Hypnosaur trudno zaszufladkować - to wypadkowa inspiracji każdego z muzyków.
  • Na zimę planowana jest premiera kolejnego wydawnictwa grupy.
  • Za miksy utworów odpowiedzialny jest Haldor Grunberg, znany ze współpracy z takimi grupami jak Behemoth, Me And That Man, Doperlord.

Zespół Hypnosaur powstał w 2017, w 2019 wydał EP-kę "Illusion". Jesienią 2022 ukazała się ich debiutancka płyta "Doomsday", która zebrała bardzo pozytywne recenzje i opinie. Tej jesieni pojawią się pierwsze piosenki z nowej, nadchodzącej EP-ki.


Jurassic Punk - nowy gatunek muzyczny? 

Muzyki zespołu Hypnosaur nie da się łatwo zaszufladkować. Jak wyznaje gość Czwórki, zespół nie identyfikuje się ze stoner rockiem, a ich muzykę najlepiej określa autorska nazwa nowego nurtu. - Nasza muzyka to wypadkowa różnych gatunków.  Dlatego na potrzeby wszystkich wywiadów, recenzji itp. wymyśliliśmy rok temu, że to jest Jurassic Punk - tłumaczy Farf. - Nikt nas nie porobi, bo nikt tego nie wymyślił, więc tego nie gra. I tego się trzymamy.


Zespół Hypnosaur - jakie ma inspiracje muzyczne?

Wpływów jest wiele, bo członkowie grupy mają różnorodne upodobania muzyczne. Są wśród nich rzeczy romansujące z metalem i muzyką elektroniczną. Na liście pojawiają się takie zespoły jak Helloween, Pantera, Tool, The Clash, ale także muzyka skandynawska ostatniego dwudziestolecia. - U mnie to jest pełen rozrzut. Ja właściwie słucham wszystkiego od lat trzydziestych do teraz - zdradza rozmówca Kamila Jasieńskiego. - Wczoraj z radością oglądałem występ Shakiry na VMS i jestem jej fanem. Lubię też pop, funky i Abbę.

Źr. Youtube/HYPNOSAUR - Doomsday (Official Music Video)

Kiedy się ukarze nowe wydawnictwo grupy Hypnosaur?

Od czasu premiery debiutanckiej płyty grupa trochę koncertowała i weszła do studia. - Początkowo mieliśmy plan, żeby wydawać po jednym singlu, aż zbierzemy materiał na płytę, którą wydamy za rok - opowiada gość Czwórki. - Teraz to się zmieniło, więc cztery numery, które nagraliśmy, wydamy jako EP-kę, która pojawi się prawdopodobnie koło lutego.


Farf z zespołu Hypnosaur
Farf z zespołu Hypnosaur

Podobnie jak przy debiutanckiej płycie mix nowego materiału Hypnosaur zrobił Haldor Grunberg z Satanic Audio. - Jest on znany na ciężkiej scenie metalowej, współpracował m.in. takimi zespołami jak Behemoth, Me And That Man, Doperlord, które święcą triumfy za granicą - podkreśla muzyk. - My jesteśmy jednym z lżejszych zespołów, które Paweł miksował. Od początku mieliśmy dobry przelot i szybko udało nam się uzyskać, to o co nam chodziło.


Posłuchaj
27:26 Czwórka/Pierwsze słyszę Hypnosaur 14.09.2023.mp3 Farf z zespołu Hypnosaur o nowej płycie grupy, inspiracjach i planach (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Kto zaprojektował okładkę nowej płyty Hypnosaur?

Okładkę nowej płyty zaprojektował znany grafik, Rafał Wechterowicz (Too Many Skulls), który również był autorem projektu na debiutancką płytę grupy. - Jeśli ktoś nie wie, to jest gość z Poznania, który tak naprawdę w tej chwili już się wybił na tyle, że tworzył dla takich artystów jak Ozzy Osbourne, Slipknot, Anthrax, Ghost, Mastodon, Behemoth - zauważa gość Czwórki. - On jest także autorem logo zespołu. 

Przed grupą pracowity okres. Najbliższe koncerty Hypnosaur zagra w Warszawie, Włodawie, Siemiatyczach i Łodzi.


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Farf z grupy Hypnosaur

Data emisji: 14.09.2023

Godzina emisji: 08.15

aw