Polskie Radio
Section05
punk

Blink "dziewiątką" nie trafił w dziesiątkę. Nowy album weteranów pop-punka nie porywa

Blink-182 robił najlepsze rzeczy, gdy Tom DeLonge był w zespole - to słowa basisty zespołu, Marka Hoppusa, wypowiedziane najwyraźniej w przypływie szczerości. Po przesłuchaniu nowej płyty zespołu pt. NINE trudno się z nimi nie zgodzić. Nowy krążek jednej z największych gwiazd MTV przełomu stuleci nie zachwyca, choć nie można mu odmówić dobrych momentów.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA punk Stany Zjednoczone

Olaf Deriglasoff o muzycznej drodze, punk rocku i miejscu, w którym kończy się świat

- Najważniejszym problemem, gdy chciało się zacząć robić muzykę wtedy, gdy ja zaczynałem było to, że po prostu nie było instrumentów. Wyobraź sobie: chcesz wykopać rów, ale nie masz łopaty. Były powyginane gryfy, czy perkusje bez naciągów – mówił Olaf Deriglasoff, wspominając swoją muzyczną podróż.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Maciej Szajkowski Olaf Deriglasoff punk Rock MUZYKA muzyka hp

Punk. Jedna z najważniejszych subkultur w historii

Był jednym z najbardziej wyrazistych ruchów kontrkulturowych, m.in. w historii muzyki. Punk narodził się w połowie lat 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych i niemal od razu wywarł wpływ na muzyczną twórczość. O narodzinach punka w wydaniu muzycznym można dowiedzieć się z książki "Please kill me. Punkowa historia punka", o której w audycji "Między Kropkami" opowiedział tłumacz Andrzej Wojtasik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 punk literatura czytelnictwo książki KSIĄŻKA

"Punk to kultura możliwości"

- Formy, jakie niósł ze sobą punk były bardzo proste. Muzykę można było zagrać na dwóch akordach na gitarze, a partie gitary basowej na jednej strunie, przyciskając ją w dwóch-trzech miejscach. Gazetkę punkową robiło się jako kolaże wycinane z gazet. Moda też była bardzo improwizowana, przekuwało się różne rzeczy agrafką czy farbowało - mówił Grzegorz Brzozowicz, dziennikarz muzyczny.
Zobacz więcej na temat:  punk KULTURA MUZYKA Piotr Kofta