X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
punk

Blink "dziewiątką" nie trafił w dziesiątkę. Nowy album weteranów pop-punka nie porywa

Blink-182 robił najlepsze rzeczy, gdy Tom DeLonge był w zespole - to słowa basisty zespołu, Marka Hoppusa, wypowiedziane najwyraźniej w przypływie szczerości. Po przesłuchaniu nowej płyty zespołu pt. NINE trudno się z nimi nie zgodzić. Nowy krążek jednej z największych gwiazd MTV przełomu stuleci nie zachwyca, choć nie można mu odmówić dobrych momentów.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA punk Stany Zjednoczone

Olaf Deriglasoff o muzycznej drodze, punk rocku i miejscu, w którym kończy się świat

- Najważniejszym problemem, gdy chciało się zacząć robić muzykę wtedy, gdy ja zaczynałem było to, że po prostu nie było instrumentów. Wyobraź sobie: chcesz wykopać rów, ale nie masz łopaty. Były powyginane gryfy, czy perkusje bez naciągów – mówił Olaf Deriglasoff, wspominając swoją muzyczną podróż.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Maciej Szajkowski Olaf Deriglasoff punk Rock MUZYKA muzyka hp

Punk. Jedna z najważniejszych subkultur w historii

Był jednym z najbardziej wyrazistych ruchów kontrkulturowych, m.in. w historii muzyki. Punk narodził się w połowie lat 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych i niemal od razu wywarł wpływ na muzyczną twórczość. O narodzinach punka w wydaniu muzycznym można dowiedzieć się z książki "Please kill me. Punkowa historia punka", o której w audycji "Między Kropkami" opowiedział tłumacz Andrzej Wojtasik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 punk literatura czytelnictwo książki KSIĄŻKA

"Punk to kultura możliwości"

- Formy, jakie niósł ze sobą punk były bardzo proste. Muzykę można było zagrać na dwóch akordach na gitarze, a partie gitary basowej na jednej strunie, przyciskając ją w dwóch-trzech miejscach. Gazetkę punkową robiło się jako kolaże wycinane z gazet. Moda też była bardzo improwizowana, przekuwało się różne rzeczy agrafką czy farbowało - mówił Grzegorz Brzozowicz, dziennikarz muzyczny.
Zobacz więcej na temat:  punk KULTURA MUZYKA Piotr Kofta