LAS Festival 2023 - muzyka elektroniczna i natura

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2023 14:00
- Warsztaty, spotkania, wykłady, stand-upy, a przede wszystkim wszechogarniająca muzyka - tego mogą spodziewać się uczestnicy festiwalu LAS - mówi w Czwórce Rafał Rodziewicz, organizator wydarzenia.
LAS Festival 2023  to już siódma edycja festiwalu, który odbywa się w sercu natury
LAS Festival 2023 to już siódma edycja festiwalu, który odbywa się w sercu naturyFoto: shutterstock
  • Siódma edycja LAS Festival odbywa się w dniach 28.06-03.07.2023 w Paczynie.
  • Festiwal odbywa się z poszanowaniem natury i z zastosowaniem koncepcji DIY.
  • Na siedmiu festiwalowych scenach można będzie usłyszeć różnorodną muzykę.

To już siódma edycja festiwalu, który odbywa się w sercu natury. - Paczyn, to bardzo mała wioska na Dolnym Śląsku, w gminie Kamienna Góra, w pobliżu polsko-czeskiej granicy - opowiada gość audycji. - Znajduje się prawie 800 metrów nad poziomem morza, więc można powiedzieć, że w górach z pięknymi widokami. To bardzo dobre miejsce, żeby wypocząć i posłuchać muzyki.

Połączenie subkultur i gatunków muzycznych

Jak zapewniają organizatorzy, festiwal odbywa się w poszanowaniu natury, a przyświeca mu idea Do It Yourself. - Cały festiwal robimy w tej koncepcji, więc przede wszystkim chodzi o to, żeby tworzyć rzeczy samodzielnie, i takie, które będą jednocześnie ładne - tłumaczy Rafał Rodziewicz.

LAS Festival to wyjątkowe wydarzenie, łączące subkultury i gatunki muzyczne, które na co dzień funkcjonują z dala od siebie. - Na siedmiu festiwalowych scenach mamy siedem sound systemów, siedem odrębnych ekip bookerskich oraz różnych zespołów zajmujących się dekoracjami - opowiada. - U nas można posłuchać dużo dobrego house'u, techno, transu, dubu, drum'n'bass, ambientu, więc jest tego naprawdę bardzo, bardzo dużo. Pełny line-up dostępny jest na naszym fanpage'u.


Wykłady i warsztaty

LAS Festival to nie tylko muzyka, ale także spotkania, warsztaty i wykłady. Uczestnicy będą mogli skorzystać z szerokiej gamy aktywności. - Między innymi będzie joga, medytacje, różnego rodzaju twórczość artystyczna, taka jak tworzenie mandali czy lepienie garnków - wymienia gość audycji. - Będą stand-upy i wiele różnych wykładów. Także oprócz muzycznych wrażeń będzie można na pewno spotkać się z wieloma ciekawymi osobami, porozmawiać i dowiedzieć się nowych rzeczy.


Posłuchaj
13:15 Czwórka/Pierwsze Słyszę - festiwal LAS 28.06.2023.mp3 O programie festiwalu LAS mówi Rafał Rutkowski, organizator wydarzenia (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

Impreza w Paczynie potrwa do 3 lipca. 


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Rafał Rodziewicz (organizator LAS Festival 2023)

Data emisji: 28.06.2023

Godzina emisji: 8.15

aw