X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czym różni się zając od królika? Oto tajemnice szaraków

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 14:45
Zające szaraki nie kopią nor, sypiają w nieckach, odżywiają się zarówno w dzień, jak i w nocy. Mają tzw. czaszkę kinetyczną, w której poszczególne elementy nie są ze sobą zrośnięte na stałe, dzięki czemu stanowią wyjątek wśród ssaków. Co wiemy o zającach szarakach?
Audio
  • Zając szarak - jak długo żyje, czym się odżywia i jak broni się przed drapieżnikami? (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Red Squirrel/Shutterstock.com

shutterstock pierwiosnek ptak 1200.jpg
Pierwiosnek - ptak, którego głos wszyscy znają

W normalnych warunkach nigdy nie wydają głosu. Ich charakterystyczn "kniazienie" można usłyszeć tylko wtedy, gdy są ścigane lub są zagrożone. - Szaraki odzywają się w sytuacjach krytycznych albo wyjątkowego podniecenia, np. gdy samica usiłuje odciągnąć potencjalne zagrożenie od swoich młodych. To szczekliwe miauknięcia - tłumaczył Marcin Siuchno.

Stojący w miejscu zając jest w stanie skoczyć na odległość 2 metrów, a zając w biegu - na odległość 4 metrów. Od królików różni je m.in. to, że są większe, mają dłuższe uszy i nigdy nie występują w koloniach. Niestety, z każdym rokiem populacja tych uroczych zwierząt maleje. Jak możemy im pomagać? O tym, a także m.in. o tym, jak i gdzie zimują zające i co to oznacza, kiedy "wegetują", dlaczego mają słaby wzrok i tak rzadko piją wodę? I dlaczego nie szukają schronienia na noc - w nagraniu materiału reporterskiego.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Anna Hardej

Data emisji: 19.04.2018

Godzina emisji: 6.30 - 8.30

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak