Tropiki w Czwórce - set Michała Urbana [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2022 20:40
Tym razem swój set zaprezentował Michał Urban - członek najbardziej rozbujanej ekipy DJ-ów ze Szczecina Local Disco Allnigther i aytor "EP-ki "Panorama".
Tropiki to producencki projekt Michała Urbana.
Tropiki to producencki projekt Michała Urbana.Foto: mat. promocyjne/Tom Warabida

Tropiki to producencki projekt Michała Urbana. Słoneczna aura i funkowy groove od zawsze definiują jego muzyczny styl. Balansując na krawędzi vintage dźwięków i współczesnej elektroniki. Ma na swoim koncie już trzy oficjalne wydawnictwa nagrane we współpracy z Asfalt, Grill Funk, oraz U Know Me. Członek najbardziej rozbujanej ekipy DJ-ów ze Szczecina Local Disco Allnigther.

Artysta wydał właśnie nową EP-kę. "Panorama" to debiutanckie wydawnictwo Tropików dla U Know Me Records. Instrumentalne, housowe numery uszyte na miarę nadchodzącego letniego sezonu. Tropiki jak nikt inny potrafi wyciągnąć słońce zza szarych polskich bloków, co dobitnie pokazuje w swoim teledysku do utworu "Francuski Łącznik". Wykorzystując zdjęcia swojego taty z podróży za ocean w latach 80-tych i zestawiając je z polskim krajobrazem tworzy swój obraz świata.

Za klip odpowiedzialny jest szczeciński kolektyw Kinomotiv. - Mieliśmy do dyspozycji niesamowity zestaw slajdów z albumów rodzinnych Michała. Przebrnęliśmy przez setki, aby wybrać kilka z nich i zestawić z krajobrazem Szczecina. W ramce kliszy można nieco oszukać i stworzyć analogię tych miejsc dzięki uwypukleniu pewnych szczegółów. Stwierdziliśmy, że jest to ciekawy punkt wyjścia do rowerowej przejażdżki za ocean i muzyki, która pobudza nas i klimatem zabiera na wycieczkę w tropiki. Tropiki mogą być wszędzie, kwestia wyobraźni - mówił w wywiadzie dla GS24.pl Michał Bączyński, reżyser klipu.

Posłuchaj
55:00 2022_07_19 19_03_16_PR4_12_cali_na_godzine.mp3 12 cali na godzinę - 12”/h - set Tropików (Czwórka)

Tropiki - Francuski Łącznik [UKM 104] | U Know Me Records

***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12"/h" zapraszamy w każdy wtorek po godz. 19.05. Gospodarzem audycji jest Norbert "Bert" Borzym.

kul


Czytaj także

Sonar Soul: mój solowy debiut to oda radości

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 13:06
"You Are My Sun" to solowy debiut Łukasza Stachurko - producenta i współtwórcy takich projektów jak Sonar i Rysy. To złożony w piosenkowej formie hołd dla sceny elektronicznej lat 90., w którym gościnnnie wzięły udział najlepsze polskie głosy.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzaman: muzykę robię całym sobą

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 12:00
- Głos jest najpiękniejszym instrumentem, nic nie kosztuje i wszędzie mogę go zabrać. A beatbox pozwolił mi znacznie lepiej zrozumieć muzykę - mówi Muzaman, czyli Przemek Fryc, autor płyty "Sztuki Audiowizualne".
rozwiń zwiń