"12 cali na godzinę" - Dio za deckami w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2023 07:20
Zadebiutował za deckami i przed publicznością w 2000 roku i chociaż minęło ponad 20 lat, wciąż jest aktywny. Co zagra w Czwórce?
DJ Dio
DJ DioFoto: materiały prasowe

Ciekawostka o Dio? Był właścicielem pierwszego w Warszawie zestawu odtwarzaczy Pioneer CDJ100, na którym, przez pewien czas grali wszyscy zapraszani do stołecznego klubu Piekarnia didżeje z zagranicy mający w "riderze" wpisany taki sprzęt. W swoich setach klubowych zawsze stawia na eklektyczny house, zagrany w spójny i przemyślany sposób. 

Artysta wciąż jest aktywny na polskim rynku klubowym oraz cieszy się rozpoznawalnością i niezwykłą renomą. Początkowo związany z kultowym warszawskim Nobo Barem, gdzie był najpierw didżejem, potem managerem artystycznym a na końcu współwłaścicielem.

W latach 2003 - 2009 do Nobo ściągnął i w Nobo grał ze śmietanką sceny soulful house - byli to CJ Macintosh, Bobby D’Ambrosio, Aaron Ross, Neil Pierce, Jason Herd, Grant Nelson, Andy Van Loon, Ben Sowton, Andy Daniell. Z kultową Piekarnią związany od projektu "Pierwsze Koty", którego był finalistą. W Piekarni supportował m.in. legendarnego Marshalla Jeffersona. Kolejnym kultowym miejscem, w którym grał regularnie, była warszawska Utopia. Przez wiele sezonów był letnim rezydentem Disco Xtra w Lloret de Mar razem z m.in. Dj Antoine’em i Mad Mark’iem.

Występował na imprezach Defected in The House oraz Ministry Of Sound. Grał w liczących się klubach i na popularnych festiwalach. Przez ponad 20 lat dzielił decki z kilkudziesięcioma największymi didżejami muzyki klubowej - byli to m.in. Dennis Ferrer, Martin Solveig, Mark Knight, Jimpster czy ATFC i Seamus Haji. Dio to współtwórca marki Ibiza Project, czyli rozpoznawanego cyklu imprez muzycznych. W przeszłości był managerem artystycznym warszawskiego Capitolu - za czasów słynnych imprez Le Noir i La Rouge, obecnie jest dyrektorem artystycznym Sen Warsaw i Wolność. 

Źr. Dj Dio /Najlepsza Muzyka Klubowa

***

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

***

Zapraszamy na audycję z cyklu "12"/h - 12 cali na godzinę" w czwartek (13.07) o godz. 19.05.

kd


Czytaj także

Tommy Cash, Jeff Mills & Light from the Outside World Orchestra na World Wide Warsaw

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 08:00
- Ideą festiwalu jest mieszanie gatunków, które pozornie do siebie nie pasują, jednak wiele je łączy i w sumie tworzą muzyczną mieszankę wybuchową - mówiła Zuzanna Żelazny, współorganizatorka World Wide Warsaw.
rozwiń zwiń