Bez udziału publiczności z powodu zagrożenia koronawirusem. Trwa turniej Intel Extreme Masters

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 20:00
Decyzją Wojewody Śląskiego największy turniej Counter-Strike'a w naszym kraju odbywa się bez publiczności. Środki ostrożności zostały podjęte z obawy przed koronawirusem.
Audio
  • Rozpoczęły się zawody Intel Extreme Masters. Anna Hardej: kibice nie zostali wpuszczeni (Wiadomości Radiowej Czwórki)
  • Rzecznik prasowy ESL Polska komentuje decyzję Wojewody Śląskiego (Wiadomości Radiowej Czwórki)
  • Drugi dzień rozgrywek IEM. Nemanja "huNter-" Kovač z drużyny G2 o swoich przeciwnikach (Wiadomości Radiowej Czwórki)
  • O Tekken World Tour i uczestnictwie w międzynarodowych turnejach e-sportowych w rozmowie z komentatorami Mariuszem Dziarmagą, Bartkiem Jakubczykiem (Strefa gamingu/Czwórka)
Scena rozrywek IEM 2020 w katowickim Spodku
Scena rozrywek IEM 2020 w katowickim Spodku Foto: Anna Hardej/Czwórka

Fani rozgrywek e-sportowych muszą dopingować swoich faworytów z własnych domów. Rozgrywająca się w piątek i sobotę impreza odbywa się z udziałem drużyn, organizatorów, obsługi technicznej oraz zaproszonych dziennikarzy, ale bez udziału publiczności. W ubiegłym roku w ramach Intel Extreme Masters 2019 katowicki spodek odwiedziło 174 tys. kibiców i pasjonatów e-sportu.

IEM, konferencja prasowa, Katowice 2020 IEM, konferencja prasowa, Katowice 2020

Decyzja została cofnięta na kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy. Katowicki Spodek od piątku szturmowały tłumy fanów próbujących dostać się na imprezę. - Wiele osób posiadających bilet, także z zagranicy, które przyjechały na tegoroczne zawody musiałem pożegnać przed Spodkiem - komentował Adrian Kostrzębski, rzecznik ESL Polska. - Brakuje widzów, którzy tworzyli atmosferę tych zawodów. Musieliśmy tę decyzję zaakceptować i wdrożyć wszystkie zalecenia, które nam wyznaczono, widzowie mogą oglądać turniej za pośrednictwem relacji - mówił w rozmowie z dziennikarką Czwórki Anną Hardej.

Dla fanów została przygotowana transmisja, w trakcie której mogą na żywo w internecie i telewizji śledzić rozgrywki IEM. Mimo sprzedanych biletów i gości, którzy przybyli do Katowic na zawody z całego świata, Wojewoda Śląski podjął decyzję o zamknięciu imprezy dla gości w związku z obawą rozprzestrzenienia się epidemii koronawirusa (SARS-Cov-2).

- Nie tylko IEM "oberwał" decyzją o odwołaniu publiczności. Podobne oświadczenia o odroczeniu organizowania masowych imprez e-sportowych podjęli również Capcom i Arc System. Wszyscy się boją – mówił w audycji "Strefa gamingu" komentator e-sportowy Mariusz Dziarmaga.

Puste trybuny IEM 2020, Spodek, Katowice Puste trybuny IEM 2020, Spodek, Katowice

W tegorocznych rozgrywkach wystąpi tylko jedna drużyna z Chin - TYLOO. Organizatorzy zapowiedzieli, że pieniądze za zakupione bilety zostaną zwrócone.

Kto jest faworytem w konkursie? Jak szanse poszczególnych drużyn oceniają goście Łukasza Chmiela? Kto sięgnie po puchar konkursu? Więcej na ten temat w nagraniach.

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu'

ProwadziŁukasz 'JeffreJ" Chmiel

MateriałAnna Hardej

Goście: Mariusz "Manieq" Dziarmaga, Bartek Jakubczyk (komentatorzy e-sportowi, Fighting Games Challenge)

Data emisji: 1.03.2020

Godzina emisji: 12.08

ac