Cyberpunk 2077. Są już pierwsze opinie recenzentów

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 21:00
Szaleństwo i hype w związku z premierą "Cyberpunka 2077" dosłownie sięgnęły zenitu. Kilka dni temu recenzencka wersja gry trafiła do redakcji na całym świecie, a w internecie pojawiły się dziesiątki recenzji. Fala zachwytu przeplata się z uczuciem rozczarowania. Przyjrzyjmy się zatem ocenom, które zdecydowali się wystawić recenzenci.
Cyberpunk 2077 jest jednąz najbardziej oczekiwanych gier komputerowych 2020 roku
"Cyberpunk 2077" jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier komputerowych 2020 rokuFoto: ikkimeel/ Shutterstock

Aby odpowiedzieć na pytanie czy CD Projekt sprostał zadaniu, wystarczy spojrzeć na najnowsze recenzje. 

VG24/7 wybaczyło liczne błędy i doceniło dzieło deweloperów

     W zawierusze tak ogromnych oczekiwań i dogłębnych analiz dać się ponieść emocjom i spekulować, czym Cyberpunk 2077 mógłby być. Ostatecznie doświadczenie to może być bardziej znajome, niż wielu się spodziewało, z wieloma elementami, które nie są doskonałe, ale całość jest pełna szczegółów i wciągających historii. Mając tak wiele do zobaczenia i zrobienia, Cyberpunk 2077 to taki erpeg, w którym mrugasz i okazuje się, że minęło kilka godzin. Tego właśnie potrzebujemy, aby zakończyć 2020 rok. 

Nie wszyscy jednak byli tak tolerancyjni. GameSpot zmęczył się walką… z błędami

     Trudno jest naprawdę wejść w świat, z którego ciągle musisz wychodzić. Ale w ogóle trudno jest dostać się do świata Cyberpunka 2077. Wiele z tego to powierzchowna scenografia i wiele się dzieje wokół ciebie – cały czas pojawiają się reklamy, wybuchają strzelaniny na ulicach, przychodzą wiadomości o samochodach, których nigdy nie kupisz. Spora część z nich wydaje się zbyteczna. Zadania poboczne i postaci, które prezentują, to najjaśniejsze punkty w przesiąkniętej neonami ponurości Night City i dają ci miejsce na odkrywanie tego, co najlepsze z podstawowej mechaniki RPG. One właśnie przeprowadziły mnie przez to poza tym rozczarowujące doświadczenie.

Cyberpunk 2077 — Za kulisami: Keanu Reeves / Cyberpunk 2077

Ponieważ wielu ekspertów wystawiło "Cyberpunkowi 2077" maksymalne noty, średnia ocen gry w serwisie Metacritic aktualnie wynosi 91/100. Tytuł dostał także odznakę Must-Play, którą zdobyć jest niezwykle trudno.

Sprawdź także:

Sceptycy cierpliwie czekają na odblokowanie gry na platformie Steam. To właśnie tam gracze mogą zostawiać swoje recenzje, które dla większości oczekujących są bardziej wiarygodne. Niejednokrotnie dochodziło do sytuacji, że deweloperzy zdecydowali się zapłacić recenzentom za wychwalanie swojego dzieła średniej jakości. Oczywiście nikt nie podejrzewa o to CD Projektu, ale na przestrzeni lat gracze wolą dmuchać na zimne.

"Cyberpunk 2077" oficjalnie zadebiutuje 10.12.2020 roku. Bez wątpienia będzie to jedna z najważniejszych premier bieżącego roku nie tylko dla twórców "Wiedźmina" , ale i dla całej branży gier komputerowych.

Łukasz “JeffreJ” Chmiel/kul