Przygoda z "Mafią" nie kończy się. Trwają prace nad czwartą odsłoną gry

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2022 12:40
"Mafia" to bez wątpienia kultowa gra. Wydana w 2002 roku produkcja zabierała graczy w magiczną podróż do Ameryki w latach 30-tych XX wieku. Nikt nie spodziewał się wtedy, że produkcja stanie się realną konkurencją dla “Grand Theft Auto”.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Oleg Elkov

"Mafia" to idealna pozycja dla fanów "Ojca Chrzestnego". Na każdym kroku widać jak twórcy inspirowali się legendarną książką oraz filmem. Motyw przewodni wartości rodziny od razu przywodzi na myśl twardy kodeks ustanowiony przez Dona Corleone. Sama gra pojawiła się dość niespodziewanie i nikt nie spodziewał się, że czeskie studio stworzy "potworka", który będzie straszył Rockstar Games. Do dzisiaj wielu graczy uważa, że pierwsza część “Mafii” pod wieloma względami jest lepsza od dominującego w tamtym okresie "GTA III".

Sukces pierwszej części naturalnie doprowadził do powstania kontynuacji, która choć wciąż dobra, nie spotkała się z tak ciepłym przyjęciem jak pierwowzór. O trzeciej części pozwolę sobie jedynie wspomnieć, że była. Podzieliła ona graczy i niestety zawiodła oczekiwania większości. Na tym jednak przygoda z "Mafią" się nie kończy. Dyrektor generalny studia Hangar 18, Roman Hladík potwierdził na oficjalnej stronie prace nad czwartą częścią gry. - Miło mi poinformować, że rozpoczęliśmy prace nad zupełnie nowym projektem z serii "Mafia"! Na premierę trzeba będzie poczekać kilka lat i na razie nie możemy powiedzieć nic więcej, ale bardzo się cieszymy, że będziemy mogli dalej pracować nad naszą ukochaną serią i zabawiać graczy nowymi opowieściami - zapowiedział.

MAFIA 4 OFFICIALLY CONFIRMED! / Mafia Game Videos

Fani oczywiście ucieszyli się z tej informacji, ale jeden fragment wypowiedzi zamienił uśmiech w grymas smutku. Jak zapewne się domyślacie, chodzi o to, że na produkcję przyjdzie nam poczekać ... kilka lat. Kilka to znaczy ile? Trzy? Cztery? Trudno powiedzieć. Chociaż biorąc pod uwagę to, jak długo fani "GTA" czekają na szóstą odsłonę gry, określenie "kilka lat" na swój sposób może napawać optymizmem. Najważniejsze jest to, że gra powstaje i tego się trzymajmy.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel / kul