The Dumplings robią przerwę. Justyna Święs wspomina najlepsze numery

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 13:00
W listopadzie The Dumplings wyruszą w ostatnią trasę koncertową przed przerwą. Z tej okazji Justyna Święs prezentuje najważniejsze numery w historii zespołu i opowiada o tym, co działo się za kulisami ich wystepów.
Audio
  • Historia The Dumplings w piosenkach (Dziewczyny grają/Czwórka)
Koncert The Dumplings w Czwórce
Koncert The Dumplings w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Czytaj także
the dumplings 1200.jpg
Koncertowy "Raj" - The Dumplings w Czwórce

- Dwukrotnie graliśmy na ważnym dla młodych muzyków festiwalu South by Southwest w Austin, w Teksasie. Niestety ani za pierwszym, ani za drugim razem nie miałam ukończonych 21 lat, więc oglądałam to, co się działo z nieco innej perspektywy. Byłam za młoda, żeby wejść do niektórych festiwalowych klubów, a jeśli już wchodziłam do miejsc, gdzie serwują alkohol, na rękach malowano mi dwa wielkie, czarne iksy. Żeby nikt nie sprzedał mi drinka - wspomina Justyna Święs. - W trakcie jednego z wyjazdów zrobiliśmy sobie road-trip przez Kolorado i Arizonę. Towarzyszyła nam wtedy muzyka francuskiego duetu Kid Francescoli - dodaje. 

Czego członkowie The Dumplings słuchali w gimnazjum? Jaki był pierwszy cover, który nagrali? Co połączyło ich z Devendrą Banhart?

***

Tytuł audycji: Dziewczyny grają

Prowadzi: Justyna Święs

Data emisji: 22.08.2019

Godzina: 19.03

Czytaj także

Jak na Gaję Hornby zareagowali fani Margaret?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 11:00
- Bałam się, jak słuchacze przyjmą nowe piosenki. I mam wrażenie, że część z nich była przerażona. Ale teraz reagują żywo i entuzjastycznie - opowiada Margaret. Artystka zadebiutowała właśnie pierwszym albumem po polsku, na którym jako Gaja Hornby prezentuje nieznaną dotąd twarz.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justyna Święs wybiera polskie numery

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 19:05
- Rocznik 2000 ma w tym roku 19 lat i robi cuda. Nie jestem szczególną fanką hip-hopu, ale powoli odkrywam rzeczy, które interesują mnie w tym gatunku. Mówiłam już o Synach, teraz czas na młodego rapera Kozę - zapowiada Justyna Święs, wokalistka, autorka tekstów, połowa duetu The Dumplings i autorka audycji "Dziewczyny grają".
rozwiń zwiń