Marcelina o kobietach, dzięki którym zaczęła śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 11:30
- Jest kilka artystek, które już w wczesnej młodości stały się dla mnie drogowskazami. Erykah Badu, Jill Scott, Laryn Hill i Whitney Houston - śpiewałam z nimi i chciałam być takie jak one - wspomina Marcelina.
Audio
  • Muzyczna selekcja Marceliny (Dziewczyny grają/Czwórka)
Marcelina
Marcelina Foto: Mateusz Tomaszuk/Czwórka

Czytaj także
marcelina 1200.jpg
Marcelina zagrała w Czwórce

Wokalistka, autorka tekstów i jedna z gospodyń programu "Dziewczyny grają" na czwartkowy wieczór przygotowała piosenki z soulową duszą i bujającym basem. - Soul lat 90. jest bardzo kobiecy. I nawet jeśli te utwory wykonywali mężczyźni, to one i tak miały w sobie kobiecą wrażliwość. Dotykały czułych strun - tłumaczy artystka.

W audycji Marcelina opowiada także o filmie "Block Party" Dava Chapelle'a. - To jest cudowny dokument pokazujący przygotowania do "imprezy krawężnikowej", jaką amerykański komik i aktor zrobił w Brooklynie, w Nowy Jorku w 2004 roku. Centralną częścią tego przedsięwzięcia był koncert, na którym wystąpili m.in. Kanye West, Erykah Badu, Mos Def i Talib Kweli czy The Roots. Kto jeszcze tego nie widział, koniecznie powinien zobaczyć - zachęca prowadząca.

***

Tytuł audycji: Dziewczyny grają

Prowadzi: Marcelina

Data emisji: 6.02.2020

Godzina: 19.03

kul/pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA soul
Czytaj także

Rosalie. o artystce, która zdeklasowała Beyoncé

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 13:30
- Powszechnie znane jest moje uwielbienie dla Beyoncé. Ale po koncercie, na którym byłam ostatnio w Szcecinie, zaczynam rozważać, czy to nadal moja Królowa - śmieje się Rosalie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paulina Przybysz: frazę kładę raz, nie poprawiam słów

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 14:30
"Zima" to drugi singiel zapowiadający nową płytę Pauliny Przybysz. - Napisałam ją w ubiegłym roku, podczas prawdziwej, śnieżnej zimy. Wyprowadziłam się z miasta, zamieszkałam w lesie, piosenki powstawały między długimi spacerami i kolejnymi odcinkami "Gry o Tron". Dużo w nich psychicznego miotania - opowiada artystka.  
rozwiń zwiń