Playlista z plaży. Selekcja Kasi Lins

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 11:30
W tej odsłonie audycji o muzykę zadbała Kasia Lins. - Przygotowałam piosenki nieplażowe, których słucham teraz nad morzem - mówi artystka.
Kasia Lins
Kasia LinsFoto: arch. ptywatne artystki

Posłuchaj
52:41 2021_05_20 19_05_25_PR4_dziewczyny_graja.mp3 Selekcja muzyczna Kasi Lins (Dziewczyny grają/Czwórka)

Posłuchaj
kasia lins 1200.jpg
Kasia Lins z Nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego

Wśród prezentowanych utworów znalazły się piosenki Feist i Jarvisa Cockera, Bat For Lahes, TV Girl, Cat Power i "Californian Soil od London" od London Grammar. - Muzyka podsyca emocje, targa wrażliwość, formuje rzeczywistość, kreuje nastrój. Wypruwa moje wnętrzności albo niesie ukojenie. Dobra piosenka to ta, do której tęsknię. Chętnie dzielę się nimi ze słuchaczami - przyznaje Kasia Lins, bohaterka kolejnej odsłony cyklu "Dziewczyny grają". 

London Grammar - Californian Soil (Official Video) / London Grammar

***

Audycji "Dziewczyny grają" można słuchać na antenie Czwórki w każdy czwartek o godz. 19.00, na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

mat. prasowe/kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA Alternatywa

Czytaj także

Król dziękuje. "Nowa płyta to laurka dla fanów"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 11:30
- Cały czas jestem świadomy tego, co robię, ale był taki moment, kiedy wydawało mi się, że, żeby się spełniać, nie potrzebuję "głasków" od odbiorcy. Liczył się sam akt tworzenia. Teraz jestem już w innym punkcie. Moją muzykę "dopełnia" obecność słuchacza. I za tę obecność bardzo mu dziękuję - mówi Błażej Król. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tęskno do wakacji. Selekcja Joanny Longić

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 14:50
- Nagłe ocieplenie sprawiło że zatęskniłam za wakacjami. I za morzem. Bo kiedy myślę "wakacje" to słyszę szum fal - mówi Joanna Longić z Tęskno. - Te moje przemyślenia stały się motywacją do tego, by tym razem piosenkami opowiedzieć wam o morskich potworach.
rozwiń zwiń