10 piosenek od Tęskno. Wybiera Joanna Longić

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 14:00
- "10 piosenek" Pablopavo i Ludzików to zapowiedź kolejnych dziesięciu piosenek, które przygotowałam dla Was w tym wydaniu audycji - mówi Joanna Longić. - Oczywiście wszystkie utwory odwołują się do poezji i są śpiewane po polsku. Wśród nich m.in. Maanam i Kasia Lins.
Joanna Longić
Joanna LongićFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
53:47 2021_03_11 19_04_30_PR4_dziewczyny_graja.mp3 Muzyczna selekcja Tęskno (Dziewczyny grają/Czwórka)

Posłuchaj także
Joanna Longić Tęskno 1200.JPG
Tęskno zagrało. Radiowy debiut Joanny Longić

Zgodnie z obietnicą tworząca projekt Tęskno wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów, w audycji "Dziewczyny grają" prezentuje polską muzykę, ciekawą pod względem kompozycyjnym i tekstowym. - Tym razem proponuję Wam m.in. podróż w czasie do roku 1933, kiedy to Marian Hemar napisał utwór "Może kiedyś, innym razem". Piosenka z muzyką Władusłąwa Daniłowskiego pojawiła się w filmie "Dwanaście krzeseł", a potem wykonywali ją m.in. Mieczysław Fogg i Adam Wysocki. W 2018 roku po tę kompozycję sięgnęli Marcin Masecki i Janek Młynarski. Piosenka znalazła się na płycie Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis w świetnej interpretacji znanej aktorki Agaty Kuleszy - opowiada Joanna Longić.

Może kiedyś, innym razem (feat. Agata Kulesza) / Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis – temat

W audycji słychaliśmy także Brodki, Gaby Kulki, Barbary Wrońskiej Adama Repuchy, Doroty Miśkiewicz, Maty, Kasi Lins i Maanamu.

Sprawdź też:

***

Audycji "Dziewczyny grają" można słuchać na antenie Czwórki w każdy czwartek o godz. 19.00, na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa MUZYKA

Czytaj także

Kasia Lins z Nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 17:00
- W tym zawodzie trudno wytrwać w konsekwencji, skoro wkoło tyle pokus. Dlatego dla mnie to wyróżnienie to przede wszystkim znak, że idę w dobrym kierunku - mówi wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Kasia Lins.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcelina na scenie Czwórki - retransmisja koncertu [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 16:00
W audycji "Będzie głośno!" przypomnieliśmy koncert artystki, który odbył się w marcu 2019 roku w studiu koncertowym Czwórki.
rozwiń zwiń