Nadzia LOLO: opanowałam technikę przechwałek, teraz pracuję nad emocjami

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2023 07:40
- Historia tej płyty zaczęła się od tekstów, które miałam zapisane w telefonowym sejfie. Z czasem do słów doszły bity i powstała moja debiutancka płyta - mówi Nadzia LOLO o albumie "LOLO Sport". 
Nadzia LOLO, Piotrek Truszkowski i Mieszko w studiu Czwórki.
Nadzia LOLO, Piotrek Truszkowski i Mieszko w studiu Czwórki. Foto: Mateusz Kulik/Czwórka

"Codziennie uczę się, jak być liderem"

Nadzia LOLO wywodzi się z kolektywu UNDADASEA, którego była jednym z filarów. - UNDA to fala swobodnych energii oddziałujących na siebie wzajemnie, na którą składają się muzyka, morze, Gdynia i ekipa - opowiadali o sobie muzycy w Czwórce w 2018 roku. - Nasza muzyka to 100 proc. hip-hopu i 100 proc. elektroniki. Robimy, co chcemy, "od społeczeństwa inni". Jesteśmy wypadkową imprezki i fajnie spędzonego czasu. W 2020 roku ukazał się debiutancki album grupy "Da Groovement", w 2021 UNDA przestała istnieć. - Idąc na swoje, musiałam wziąć na siebie całą odpowiedzialność. UNDADASEĘ tworzyło 10 osób, jako Nadzia LOLO codziennie uczę się, jak być liderem - opowiada artystka. - Wstaję rano i sama wykonuję wszystkie zadania, którymi wcześniej dzieliłam się z innymi. Nie pracuję z żadną wytwórnią, więc wszystko zależy tylko ode mnie.

Abstrakcyjnie myślący gość

- Myśl o solowej płycie chodziła mi po głowie już od dłuższego czasu, ale tak na poważnie zaczęliśmy się spotykać z Mieszkiem pod koniec 2021 roku - wspomina gość Czwórki. Wybór Mieszka był nieprzypadkowy. Nadzia LOLO znalazła go na YouTubie. - Kiedy obejrzałam sobie rzeczy, które zamieszcza na swoim kanale, pomyślałam, że to byłoby niesamowite współpracować z tak abstrakcyjnie myślącym gościem - opowiada. - Poznaliśmy się przez mojego chłopaka Dominika, zrobiliśmy spotkanko i zaiskrzyło. Mieszko ma niesamowitą muzyczną wrażliwość i drzemie w nim potrzeba robienia artystycznych rzeczy.

Sprawdź też:

- Szybko odkryliśmy, że nasze style pasują do siebie. Mimo że prace nad płytą już się zakończyły, nadal wymieniamy się muzycznymi inspiracjami, celując w tzw. niszowe klasyki. Nie zamykamy się na jedną stylówkę, co - mamy nadzieje - słychać też na albumie - dodaje Mieszko. W projekcie uczestniczył także Bartek "Prot" Pokora.

Posłuchaj
56:16 2023_06_08 22_03_22_PR4_Noc_Rezydentow.mp3 "LOLO Sport" - jaki jest solowy debiut Nadzi LOLO? (Noc Rezydentów/Czwórka) 

Kaganek true vibe'u

Pierwszym singlem zapowiadającym "LOLO Sport" był "Darksajdzik". W sumie na krążku znalazło się dziesięć numerów. - "Maniutas Sosa" jest najbardziej szalonym numerem, co jest zasługą freestyle’u Maniutasa. "Darksajdzik" można określić jako entertaining, zrobiłam też wolniejsze kawałki - opowiada Nadzia. - Myślę jednak, że na razie dobrze opanowałam technikę przechwałek, a klimat taki jak w piosence "SMS" jest dla mnie nowym terytorium. Emocjonalność w muzyce to jest coś, czego ciągle się uczę - dodaje raperka.   

***

Tytuł audycji: Noc rezydentów

Prowadzi: Piotr Truszkowski

Goście: Nadia LOLO i Mieszko

Data emisji: 08.06.2023

Godzina emisji: 22.04

Czytaj także

Majkizioom w nowej roli - uczuciowo i sentymentalnie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 17:30
- Nauczyłem się niedawno i otworzyłem na traktowanie muzyki i treści, jaką ona ze sobą niesie, w sposób lekki i miękki. Jako fraszki, krótkiej i zabawnej formy - opowiada Majkizioom. W takim klimacie powstaje jego nowy album Sex Tape.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzaquu i "YOUSH": najlepsze numery robię w euforii

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2023 13:00
Krzaquu to na co dzień hypeman Miłego ATZ-a, a po godzinach młody raper,  który jest na początku swojej muzycznej drogi. Właśnie ukazała się jego  koncepcyjna EP-ka "YOUSH" wyprodukowana przez Ciałowicza. 
rozwiń zwiń