Media społecznościowe - czy dobrze ich używamy?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2022 11:59
 - Źle korzystamy z mediów społecznościowych - tak mówi właściciel Mety Mark Zuckerberg. Sprawdzamy, co pod tym się kryje.
Social media - zdjęcie ilustracyjne
Social media - zdjęcie ilustracyjne Foto: metamorworks/shutterstock.com

Według Marka Zuckerberga niewłaściwie korzystamy z mediów społecznościowych. - Według niego korzystamy źle, czyli konsumując treści, a nie angażując się w interakcje z innymi użytkownikami - mówi Marcin Kubicki z magazynu T3. - Być może taki wniosek związany jest analizą badań, które są przeprowadzane na bieżąco. Może wynikać z nich, że ludzie więcej czytają, częściej przeglądają posty, a coraz mniej komentują sobie wzajemnie treści. Dokładnych jednak informacji na ten temat nie mamy.

Jak mówi rozmówca Mateusza Kulika, Mark Zuckerberg nie namawia do dłuższego spędzania czasu w mediach społecznościowych, ale do wykorzystywania go lepiej. Wypowiedź założyciela Facebooka była dosyć ograniczona i nie do końca wiadomo, co za nią się kryje. - Możemy się zastanawiać, z czym to może się tak naprawdę wiązać. Taka persona rzadko wypowiada się tylko po to, żeby powiedzieć coś w eter - zauważa specjalista. - Jego wypowiedzi, podobnie jak wypowiedzi wielkich biznesmenów celebrytów rezonują bardzo mocno. Mają wpływ na ruchy światowych giełd. Mają też wpływ na myślenie nasze - dziennikarzy, ale także konkurencji.

Nie wiadomo więc, o co tak naprawdę może chodzić i jaki może być kolejny ruch Zuckerberga. - Nie wiem, w jaki sposób chce on ulepszyć te treści. Dotychczas były one komponowane w taki sposób, że rezonowały z nami, jeżeli chodzi o podobny światopogląd - tłumaczy specjalista. - Tak też były dobierane. Teraz fantazjując zupełnie swobodnie, zastanawiam się, czy to może oznaczać, że pokazywanie tego, jak myślą osoby podobne do nas, nie jest tą drogą? To była pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy. Jednak ze szczegółowymi informacjach musimy poczekać do momentu, kiedy właściciel Mety ponownie przemówi.


Posłuchaj
03:45 Czwórka/Pierwsze Słyszę - media społecznościowe - Zuckerberg 14.09.2022.mp3 Marcin Kubicki, z magazynu T3 o mediach społecznościowych (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziRobert Grzędowski

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 13.09.2022

Godzina emisji: 7.15

Czytaj także

Nasza Klasa - hit, który pozostał miłym wspomnieniem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 18:30
Grono.net i Nasza-klasa to pierwsze portale społecznościowe w Polsce, które nas przyciągały i integrowały. Pod koniec lipca NK odłączy swoje serwery – czy to Facebook ją "wykończył"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Policja w mediach społecznościowych. "Z humorem, ale z misją"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2022 12:20
- Z przytupem wchodzimy do świata TikToka - takie zdanie możemy przeczytać w opisie pierwszego filmu na kanale "Polskapolicja". W tym momencie polscy policjanci mają ponad 360 tysięcy obserwujących, 4,5 miliona polubień, a na koncie 116 filmów.   
rozwiń zwiń