Majkizioom w nowej roli - uczuciowo i sentymentalnie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 17:30
- Nauczyłem się niedawno i otworzyłem na traktowanie muzyki i treści, jaką ona ze sobą niesie, w sposób lekki i miękki. Jako fraszki, krótkiej i zabawnej formy - opowiada Majkizioom. W takim klimacie powstaje jego nowy album Sex Tape.
Majkizioom i Piotr Truszkowski
Majkizioom i Piotr TruszkowskiFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Dotychczas Majkizioom głównie był kojarzony jako producent Mordor Muzik, czyli poznańskiej undergroundowej grupy hip-hopowej. Kolektyw, przenosi na naszą scenę najświeższe zagraniczne trendy, głównie brytyjski grime. W 2021 roku pojawił się debiutancki album "Mordor CD". W studiu Czwórki Majkizioom opowiada o swojej fascynacji social mediami, nowym projekcie Sex Tape i procesie twórczym.


Różnorodność stylistyczna

Od czterech miesięcy Majkizioom prowadzi, z powodzeniem, swoje konto na Instagramie. Jak przyznaje, wzbraniał się przed tym przez wiele lat. - Nie pokazywałem procesu twórczego i nieskończonych projektów. Niektórzy ludzie teraz często dziwią się, co robię i ile robię, że poruszam się w różnych stylach - mówi gość Czwórki. - Ja robię muzę od długiego czasu i kocham każdy gatunek. Mordor Music to jest projekt, który całym sercem kocham, szanuję i robię go. Jestem w nim w stu procentach, ale nie jest jedynym. Muzycznie działam dużo i nauczyłem się teraz tego, że dokumentacja procesu jest ważniejsza czasami niż proces. Narzędzie, jakim są media społecznościowe, jest super sposobnością, żeby to pokazać. No i działam.


Sex Tape to proces, który trwa

Majkizioom zdecydował się otworzyć i wyjść poza producenckie ramy. Jak mówi, jest w procesie tworzenia albumu Sex Tape, gdzie pokazuje się w nowej, bardziej lirycznej odsłonie. Gość audycji przyznaje, że jego dotychczasowy wizerunek w oczach niektórych, może zrobić woltę o 180 stopni. Majkizioom bowiem zaczął śpiewać o miłości, ale jak podkreśla, nadal jest tym samym Majkim ze słabością do rock 'n' rolla, ulicznej zajawki i przy okazji miłosnych piosenek.


Źr. Instagram/majkizioom

- Coś, czego się nauczyłem stosunkowo niedawno, a otworzyło mnie bardzo, czyli traktowanie muzyki i treści, jaką ona ze sobą niesie, w sposób lekki, miękki. Jako fraszki, krótkiej i zabawnej formy - opowiada. - To nie jest tak, że ja śpiewam teraz o miłości, bo czuję jakieś zapasy endorfin, które podziałały, albo się szczęśliwie zakochałem. Napisałem piosenkę o miłości, bo wszyscy wiemy, że fajnie się słucha o miłości. Jakaś historia inspiruje, ale nie jest to kozetka psychologiczna i nie ma tam wynurzeń. Chciałem, żeby album był bardzo uniwersalny, żeby był dla wujka, cioci, mamy, ale też mojego ziomka i twojego ziomka. Jest to muza inspirowana disco i funkiem. Proces jednak trwa i wszystko się może zdarzyć. 


Posłuchaj
48:05 2023_03_14 13_07_12_PR4_Muzyczny_Lunch.mp3 Muzyczny Lunch 14 marca godz. 13:07

 

***

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Piotr Truszkowski

Gość: Majkizioom (Mikołaj Rajpold)

Data emisji: 14.03.2023

Godzina emisji: 13.15

aw


Czytaj także

"Noc Rezydentów". Włodi i hip-hop instrumentalny

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 22:01
- Instrumentalne oblicze hip-hopu to szeroka gałąź tej muzyki - zapowiadał Włodi. I zaprosił słuchaczy Czwórki na dwie godziny dźwieków. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kafar: Jestem biesiadnikiem, celebruję życie i kocham ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2022 14:20
Pod koniec kwietnia Kafar wydał piątą już solową płytę "Na otwartym sercu". Tytuł mówi sam za siebie - Po raz kolejny postawiłem na bezwzględną szczerość, stąd tytuł krążka - mówi artysta w Czwórce. 
rozwiń zwiń