Korzenie house'u. Seb Skalski u DJ Berta

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2023 09:50
- Jestem na "house chowany” - śmieje się Seb Skalski, warszawski producent, DJ, muzyk, kompozytor, remikser i jedna z najważniejszych postaci na polskiej scenie muzyki house. 
Seb Skalski
Seb SkalskiFoto: Zdjecieujecie.pl

Kto dziś słucha house'u?

- Mam nadzieję, że po boomie na techno wróci moda na house, bo na razie mamy w Polsce mało klubów, w których gra się taką muzykę - przyznaje gość Czwórki. - Być może chodzi o to, że "house'owicze" to jednak reprezentanci starszego pokolenia, a młodzi słuchają dziś innej muzyki. Myślę jednak, że to brzmienie zatoczy wreszcie "loop" i elementy gatunku zaczną być przemycane do współczesnych produkcji. 

Jak podkreśla rozmówca Norberta Borzyma, już można to zauważyć w utworach, w których house'owa dynamika łączy się z disco. - Pokazały to także ostatnie nominacje do nagrody Grammy, w tym nominacja dla producenta Purple Disco Machine - opowiada Seb Skalski. - To może być sygnał, że ta muzyka wraca.  

Didżejska przygoda Seba Skalskiego

Początek didżejskiej kariery Skalskiego to rok 1998. Artysta od początku związał się z muzyką house. Swoim tanecznym stylem zaskarbił sobie przychylność fanów. Występował z takim sławami, jak: Ian Pooley, Bob Sinclair, X-Press 2, Roger Sanchez, Artful Dodger czy Alliance Ethnik, a jego produkcje ukazują się nakładem najlepszych house'owych wytwórni na świecie (m.in. King Street Music, Salted Music, Nurvous, Hed Kandi, Purple Music). Seb Skalski jest laureatem Fryderyka w kategorii Klubowy Album Roku 2009 oraz Złotej Płyty za projekt "Cafe Fogg" cz. I & II, którego był pomysłodawcą i producentem.

SEB SKALSKI @ 12"/h [VINYL DJ SET] | Czwórka

Sprawdź też:

Producent wielu aliasów

Gość Czwórki występuje pod różnymi aliasami. - Przyszedł moment, kiedy moich produkcji już się sporo nazbierało, a kreatywność i płodność wcale mi się nie zatrzymała. W związku z tym musiałem to jakość porozdzielać, ale i tak dochodzę do wniosku, że moje artystyczne "alter ega" przenikają się - śmieje się. - Deeplomatik to ja, czyli deep i tech house, Culture Tones to projekt nawiązujący do mojej nowej wytwórni Culture Tone Recordings, która skupia się na brzmieniach organicznych i orientalnych. Jest jeszcze Jamajski Spekulant, którym sygnuję utwory nawiązujące do reggae i dubu.   

Posłuchaj
21:35 skalski.mp3 Definicja house'u: Sebastian Skalski (Noc Rezydentów/Czwórka)
 

- W ubiegłym roku wybiło mi 25 lat, odkąd zajmuję się taneczną elektroniką. I nie mam dość. Lubię muzykę, bo to całe moje życie, więc ta przygoda długo się jeszcze nie skończy - podsumowuje Sebastian Skalski.  

Definicja Brzmienia - HOUSE | Czwórka

***

Tytuł audycji: Noc rezydentów

Prowadzi: DJ Bert (Norbert Borzym)

Gość: Sebastian Skalski (producent, DJ, muzyk, kompozytor, remikser)

Data emisji: 26.04.2023

Godzina emisji: 22.00

kul

 

Czytaj także

Sonar Soul: mój solowy debiut to oda radości

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 13:06
"You Are My Sun" to solowy debiut Łukasza Stachurko - producenta i współtwórcy takich projektów jak Sonar i Rysy. To złożony w piosenkowej formie hołd dla sceny elektronicznej lat 90., w którym gościnnnie wzięły udział najlepsze polskie głosy.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tropiki w Czwórce - set Michała Urbana [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2022 20:40
Tym razem swój set zaprezentował Michał Urban - członek najbardziej rozbujanej ekipy DJ-ów ze Szczecina Local Disco Allnigther i aytor "EP-ki "Panorama".
rozwiń zwiń