Czwórka na Up To Date Festival 2022. "Było klawo"

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2022 17:30
- Pozdro jazz - tak grupa Klawo powitała publiczność na festiwalu Up To Date w Białymstoku. - Świetny klimat, dobra energia, a Salon Ambientu dosłownie rozłożył nas na łopatki - opowiadają Malina Midera i Konstanty Kostka. - Mamy nadzieję, że wkleiliśmy się w festiwalowy vibe. 
UTDF 2022. Czwarta Scena Czwórki - Klawo.
UTDF 2022. Czwarta Scena Czwórki - Klawo.Foto: Radosław Kamiński

Klawo z gościem specjalnym

Klawo tworzą muzycy o bardzo zróżnicowanym backgroundzie. Pochodzą z różnych stron Polski, a poznali się, studiując razem na gdańskiej Akademii Muzycznej. W tym roku ukazała się ich debiutancka płyta "Klawo", którą zespół zaprezentował na UTDF. - Nie odegraliśmy albumu jeden do jeden, tylko postawiliśmy na improwizację, a gościnnie wystąpił z nami Mr Krime - opowiadają muzycy.

UTDF 2022: 2 września - ZOBACZ GALERIĘ >>>

UTDF 2022: 3 września - ZOBACZ GALERIĘ >>>

Czwarta Scena Czwórki na UTDF 2022. Czwarta Scena Czwórki na UTDF 2022.

Ruleta All Stars

Klawo wystąpili na Czwartej Scenie Czwórki w pełnym, 7-osobowym składzie, ale nie byli najliczniejszą grupą, która pojawiła się w tym miejscu. - Największą ekipę miał 1988, który przywiózł do Białegostoku show promujące jego najnowszą płytę "Ruleta Live". Z 88 wystąpili m.in. TONFA, Zdechły Osa, Hades, Rosalie., Asthma i Kacha Kowalczyk - opowiada Piotrek Truszkowski dziennikarz, didżej i booker Czwartej Sceny Czwórki. - W tym roku nasza scena była bardzo różnorodna. W piątek, na festiwalu z muzyką elektroniczną, mieliśmy aż trzy zestawy perkusyjne, z których korzystali Pepe. i Daniel Szwed, oraz glam rocka. W sobotę graliśmy jazz i hip-hop na elektronicznych podkładach. Czwarta Scena Czwórki na UTDF zagrała już po raz piąty


UPTF 2022. Czwarta Scena Czwórki - 1988 Ruleta Live. UPTF 2022. Czwarta Scena Czwórki - 1988 Ruleta Live.

UTDF 2023. Do zobaczenia w wakacje?

W naszym plenerowym studiu pojawił się także Dtekk, czyli Jędrzej Dondziło - dyrektor artystyczny Up To Date. - Mimo że znam muzykę artystów, którzy pojawiają się w line-upie, niekoniecznie wiem, jak będą wyglądać ich występy. I cieszę się, że dalej udaje się im mnie zaskoczyć. W tym roku był to m.in. Claudio PRC, który dał fantastyczny ambientowy live w Centralnym Salonie Ambientu - mówi. - W ogóle tegoroczna odsłona imprezy zaskoczyła mnie tym, że przebiega tak spokojnie, a ja wreszcie mogę powiedzieć, że się na niej bawię, a nie że coś organizuję. A jaki będzie Up To Date za rok? - Mam nadzieję, że co najmniej tak udany, jak ta odsłona. Myślę jednak, że czas powoli myśleć, żeby robić festiwal bliżej lata, bo teraz co prawda pogoda sprzyja i nie pada, ale jest dość chłodno - dodaje Dtekk. 

UTDF 2022 - w plenerowym studiu Czwórki Dtekk i Kamil Jasieński. UTDF 2022 - w plenerowym studiu Czwórki Dtekk i Kamil Jasieński.
Posłuchaj
21:22 CZWÓRKA na Up To Date - 03.09.2022.mp3 Relacja z drugiego dnia UTDF 2022. W plenerowym studiu Czwórki: Dtekk, Piotrek Truszkowski i zespół Klawo (Czwórka na Up To Date Festival)

 

UTDF 2022 - w plenerowym studiu Czwórki Gosia Jakubwska i Kamil Jasieński. UTDF 2022 - w plenerowym studiu Czwórki Gosia Jakubowska i Kamil Jasieński.

Up To Date Festival 2022 odbył się pod patronatem Czwórki >>>   

***

Tytuł audycji: Czwórka na Up To Date Festival

ProwadziKamil Jasieński

Data emisji: 04.09.2022

Godzina emisji: 22:05

kul