X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pies to Twoje dobre zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 10:15
Wiele badań wykazuje, że posiadanie psa wiąże się z lepszym zdrowiem fizycznym i psychicznym.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Monica Martinez Do-Allo

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda w Cambridge udowodnili, że posiadanie psa zmniejsza ryzyko chorób serca.

Inne badanie opublikowane w „The Journal of Physical and Health” mówi, że właściciele psów częściej wychodzą na spacer w celach relaksacyjnych w porównaniu do tych, którzy albo nie mają psa albo są właścicielami kota. Wynik oparto na badaniu przeprowadzonym na grupie 41,514 ochotników z Kalifornii. Niektórzy z nich mieli psy, inni koty, a pozostali nie posiadali żadnego zwierzaka.

Co więcej, inne badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Missouri i Uniwersytetu Glasgow wykazało, że dorośli w wieku 60 lat i więcej, czerpią korzyści zdrowotne ze spacerów z psem.

Inne badanie, opublikowane rok temu mówi, że dzieci będąc jeszcze w łonie matki, które miały kontakt z psem (ich matka spędzała czas z psem podczas ciąży), mają zdecydowanie mniejszy problem z trądzikiem. Dodatkowo, dzieci narażone na pewne bakterie przenoszone przez psy, mają mniejsze objawy astmy lub alergii. aj

Zobacz więcej na temat: zwierzęta zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak