Duet Skalpel zapowiada nowy album

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 13:46
Oto kolejny singiel.
Skalpel: Marcin Cichy i Igor Pudło
Skalpel: Marcin Cichy i Igor Pudło Foto: Bartosz Hołoszkiewicz

Igor Pudło i Marcin Cichy, czyli popularny elektroniczno-jazzowy duet Skalpel, powracają z nowym albumem. Materiał nosi tytuł „Highlight” i 20 marca ukaże się nakładem słynnej niemieckiej firmy !K7 (u nas krążek wyda NoPaper Records). Jak głosi notka prasowa, będzie to płyta „najbardziej eklektyczna w karierze grupy z Wrocławia, na której punkty odniesienia wyznaczane są przez fusion Milesa Davisa, minimal music czy elektroniczną spuściznę Warpa i Ninja Tune. Nie zabrakło też odniesień do polskiej jazzowej tradycji jak i trip-hopu, jednak to album jednoznacznie współczesny, korespondujący z brzmieniowymi trendami i nagraniami najgłośniejszych obecnie producentów, a przy tym głos osobny i oryginalny”.  

Właśnie ukazał się kolejny singiel zapowiadający ów materiał. Utwór nosi tytuł „Arrival”, a Marcin Cichy opowiada o nim tak: „to wieczorny wiatr na balkonie jednego z apartamentów gdzieś w betonowej metropolii, chwila ciszy po upalnym letnim dniu, gdy wsłuchujesz się w dźwięki ptaków szukających miejsca na nocleg”. Igor Pudło, czyli druga połowa zespołu, dodaje: „Dla mnie ta muzyka to wspomnienie kolorowego lata w pochmurny zimowy dzień, reminiscencje  spaceru brzegiem morza w towarzystwie właściwej osoby, za którą teraz tęsknimy”. 

Niżej, oprócz nowego utworu, publikujemy również poprzedni singiel duetu pt. „Quicksilver” – gramy go na plejliście Czwórki.

Warto dodać, że grupa Skalpel dołączyła właśnie do składu tegorocznego festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice – obok takich wykonawców jak Underworld, The Streets, Floating Points, Acid Arab, Anna Calvi, Andy Stott, Cigarettes After Sex, czy Gerd Janson.

MaH

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak