Zrobi wszystko, żeby odkryć prawdę tego porwania.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 14:45
Prawnik - bohater historii opartej na postaci legendarnego adwokata z powieści Erle’a Stanleya Gardnera. Premiera serialu "Perry Mason" 22 czerwca.
Kadr z serialu Perry Mason
Kadr z serialu "Perry Mason"Foto: mat prasowe HBO

Rok 1931, Los Angeles. Kiedy reszta kraju zmaga się z Wielkim Kryzysem, to miasto kwitnie. Ropa naftowa, Igrzyska Olimpijskie, filmy dźwiękowe - jest wszystko, ale doszło też do porwania, w którym coś poszło nie tak. Serial śledzi losy legendarnego adwokata, obrońcy w sprawach karnych – Perry'ego Masona, bohatera serii powieści autorstwa Erle’a Stanleya Gardnera. Gdy największa sprawa dekady wkracza w jego życie, konsekwencja w nieustannym dążeniu do prawdy prowadzi Masona nie tylko do ujawnienia tajemnic miasta, ale i być może na drogę odkupienia dla siebie samego.

Odtwórcami głównych ról są Matthew Rhys ("Zawód: Amerykanin", "Miłość i inne nieszczęścia"), dwukrotnie nominowany do Oscara John Lithgow ("Świat według Garpa"), laureatka nagrody Emmy Tatiana Maslany ("Orphan Black"), Juliet Rylance ("The Knick"), Chris Chalk ("Zniewolony. 12 Years a Slave"). Reżyserem jest zdobywca statuetki Emmy Timothy Van Patten ("Zakazane imperium").

Serial składa się z 8 odcinków.

mg/mat prasowe

Zobacz więcej na temat: serial hbo Los Angeles