Te zmiany wyjdą nam tylko na dobre

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 18:58
Koniec z automatycznym przedłużaniem umowy przez operatora. Będziemy mogli także wypowiedzieć umowę zdalnie. To efekt nowych w zmian w prawie, które właśnie weszły w życie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/igorstevanovic

Zwiększenie uprawnień abonentów firm telekomunikacyjnych, w tym możliwość rozwiązania umowy mailem, czy obowiązek poinformowania o automatycznym przedłużaniu umowy - to zmiany, które od dziś, czy od 21 grudnia, wchodzą w życie. Wszystko w ramach nowego Prawa Telekomunikacyjnego. Jak poinformował Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, nowe regulacje pozwolą szybciej wdrożyć nowe i lepsze standardy obsługi konsumenckiej.

Jedną z najważniejszych zmian jest możliwość zdalnego wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. To oznacza, że umowę rozwiążemy bez wychodzenia z domu. Wystarczy wysłanie e-maila. Kolejna zmiana dotyczy przedłużania umowy. Operator do tej pory nie musiał informować nas o tym, że nasz abonament zostaje przedłużona na czas nieokreślony. Teraz będziemy musieli zostać o tym poinformowani nie później niż 30 dni przed końcem umowy. Dostajemy również możliwość łatwiejszego monitorowania zużytych usług, dzięki czemu dowiemy się, jak wysokiego rachunku w danym miesiącu możemy się spodziewać.

mk