Polskie Radio
Section05
operator

31. EnergaCAMERIMAGE: Peter Biziou odbierze nagrodę za całokształt twórczości

Peter Biziou, twórca zdjęć do takich filmów jak "Żywot Briana", "9 i pół tygodnia", "W imię ojca", "Truman Show", a przede wszystkim "Missisipi w ogniu", za który został nagrodzony został Oscarem, otrzyma w tym roku nagrodę EnergaCAMERIMAGE za całokształt twórczości. Artysta osobiście odbierze wyróżnienie w trakcie tegorocznej edycji wydarzenia, które rozpocznie się w Toruniu 11 listopada.  
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM operator zdjęcia Camerimage Toruń festiwal filmowy Peter Biziou

Sławomir Idziak. "Nie czuję się kreatorem świata"

"Za każdym razem staram się zrozumieć, jaka jest geneza literacka świata, który mam współtworzyć, jakie są obsesje - także plastyczne - reżysera. Muszę stopić to wszystko w spójny obraz" – pisze Sławomir Idziak w tekście "Z doświadczeń operatora". Ten wybitny operator filmowy, reżyser i scenarzysta obchodzi dziś 78. urodziny.
Zobacz więcej na temat:  film polski kino reżyser operator Sławomir Idziak Krzysztof Kieślowski Andrzej Wajda Jerzy Kawalerowicz Krzysztof Zanussi

UOKiK stawia zarzuty jednemu z operatorów telekomunikacyjnych. Chodzi o opłaty za połączenia z infolinią

Prezes Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wszczął postępowanie właściwe przeciwko Orange Polska - poinformował Urząd. Jak dodano, UOKiK otrzymał skargi dotyczące pobierania opłat od dzwoniących na infolinie sieci Orange i nju mobile, na przykład przy składaniu reklamacji lub zgłaszaniu awarii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA telekomunikacja Orange Polska UOKiK telefony komórkowe telefonia komórkowa operatorzy operator gsm

Kto ma szansę na statuetkę? Poznaj opinie członków przyznających Oscary

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego odbędzie się 93. ceremonia wręczenia najważniejszych filmowych nagród. Allan Starski i Łukasz Żal -  członkowie Amerykańskiej Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej - zastrzegli, że nie zdradzą jak głosowali, ale podzielili się z Joanną Sławińską opiniami o szansach nominowanych do Oscara w tym roku.
Zobacz więcej na temat:  Allan Starski operator FILM kino Oscary Joanna Sławińska