Polscy studenci nagrodzeni w zawodach w USA!

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2022 07:50
Samoloty skonstruowane przez studentów Politechnik Wrocławskiej zwyciężyły w klasyfikacji generalnej w dwóch klasach konkursu dla młodych konstruktorów SAE Aero Design West.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

Wrocławscy studenci z zespołu JetStream Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Wrocławskiej zaprezentowali w USA trzy samoloty w klasach – Micro, Regular i Advanced. „Każda z nich wiąże się z innymi, bardzo szczegółowymi wymaganiami, dotyczącymi m.in. wielkości czy wagi samolotu, a przede wszystkim zadania, jakie ma wykonać” – wyjaśnił Michał Ciepielski z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej.

Jak podały władze uczelni: „Nasi studenci zwyciężyli w klasyfikacji generalnej klasy Advanced i Micro. W klasie Micro samolot wylatywał z krótkiego pasa startowego i musiał udźwignąć jak największy ładunek i dotrzeć jak najszybciej na odległość 91 stóp. Z kolei w Advanced maszyna miała przetransportować wodę i części łazika, które następnie trzeba było zrzucić w określone miejsca. Potem studenci musieli złożyć łazik w całość, by mógł przewieźć wodę do wyznaczonej lokalizacji”.