Polskie Radio
Section05
studenci

Jarosław Gowin: jestem przekonany, że cały program studiów uda się zrealizować do 30 września

- Rok akademicki trwa do 30 września i jestem przekonany, że cały program studiów uda się w tym czasie zrealizować, również zajęcia, które nie mogą się odbywać on-line - ocenił w piątek w TVP wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus pandemia Koronawirus w Polsce Jarosław Gowin Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego NAUKA studenci

GIS rekomenduje opuszczenie domów studenckich przez studentów i doktorantów

- W związku z decyzją o zawieszeniu działalności dydaktycznej uczelni wyższych Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje opuszczenie domów studenckich przez studentów i doktorantów, jeżeli mają możliwość innego zakwaterowania - przekazało w czwartek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce Rafał Trzaskowski Warszawa POLSKA regiony NAUKA studenci

Marzec '68. Antoni Macierewicz: źródłem strajków była walka o niepodległość Polski

- Nie byłoby Marca '68, gdyby nie gigantyczne, milionowe demonstracje w roku 1966. To wtedy miliony Polaków manifestowało tysiąclecie chrztu Polski, swoje przywiązanie do chrześcijaństwa i do Kościoła, w tym do kardynała Stefana Wyszyńskiego. To on reprezentował niepodległą Rzeczpospolitą, jej dążenie do niepodległości - powiedział Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 HISTORIA historia Polski PRL Jerzy Jachowicz Antoni Macierewicz Janusz Odziemkowski Ryszard Legutko 1968 marzec 1968 komunizm strajki demonstracje studenci