Polskie Radio
Section05
studenci

„Student chwyta się każdej pracy”

W przeszłości padały propozycje, by zabronić pracować studentom dziennym, ponieważ z powodu pracy zdarza im się nie przychodzić na zajęcia lub nie przygotowywać do kolokwiów czy egzaminów. Jak twierdzą jednak sami studenci, niektórzy chcą być samodzielni, inni chcą zdobywać doświadczenie, a niektórzy nie mają wyjścia i muszą się  utrzymać i godzić pracę ze studiami dziennymi. Gośćmi audycji O Sobie Samych byli Piotr Mazur i Mateusz Saniewski z Niezależnego Zrzeszenia Studentów.
Zobacz więcej na temat:  studia studenci praca

Nowe kompetencje dla młodych naukowców

Jak planować i rozwijać karierę zawodową i pasje naukowe? Jak pisać wnioski o granty? Jak współpracować z sektorem nieakademickim? Na te i inne pytania odpowiadać będą eksperci zaangażowani w „Projekt Naukowiec”, który rozpoczyna się już 10 października w Krakowie, a następnie 5 innych miastach Polski. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: Anna Wiśniewska, koordynatorka Projektu Naukowiec i Michał Gajda, przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów.
Zobacz więcej na temat:  studenci NAUKA praca kompetencje

Ukradła przedmioty z Auschwitz? Śledczy zabrali głos

Postępowanie w sprawie kradzieży w Muzeum Auschwitz prowadzone przez oświęcimską prokuraturę zostało zawieszone do czasu, gdy Izrael przekaże zeznania kobiety stronie polskiej. Prokuratura Okręgowa w Krakowie wystąpiła już do Izraela o drugie przesłuchanie studentki, która w mediach przyznała się do zabrania kilku przedmiotów z byłego niemieckiego obozu Auschwitz, a później temu zaprzeczyła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Oświęcim Auschwitz kradzież studenci Izrael prokuratura historia Polski II wojna światowa