Polskie Radio
Section05
studenci

Doktoranci od nowego roku akademickiego wrócą na uczelnie. MEiN zdradza szczegóły

- Zakładamy, że od nowego roku akademickiego kształcenie w szkołach doktorskich rozpocznie się w zwykłym trybie; będzie to uzależnione od sytuacji epidemicznej - przekazała rzecznik MEiN Anna Ostrowska. Podkreśliła, że resort nie podejmuje prac w kierunku zmian w organizacji kształcenia doktorantów.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki pandemia studenci Przemysław Czarnek POLSKA edukacja

Studenci pomagają starszym utrzymać biznes w pandemii

"Dziadkowie biznesu" to inicjatywa zapoczątkowana przez studentów zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach prowadzonej kampanii wolontariusze pomagają osobom niezaznajomionym z nowymi technologiami w promocji prowadzonego przez nich biznesu. Na czym polega inicjatywa i jakie efekty przynoszą prowadzone w jej ramach działania?
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo biznes studenci Uniwersytet Warszawski Mateusz Drozda

Szef MEiN: zależy mi, aby wprowadzić wolność słowa na uczelniach

Minister Przemysław Czarnek powiedział, że zależy mu na wolności słowa na polskich uczelniach. Szef resortu edukacji i nauki wziął udział w Kongresie Pedagogiki Chrześcijańskiej, który odbywa się z Warszawie. Jak zaznaczył w rozmowie z Polskim Radiem, chrześcijanie spotykają się z ostracyzmem na niektórych uczelniach.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja chrześcijaństwo społeczeństwo studenci