Polskie Radio
Section05
samoloty

"Kłamstwo albo ignorancja". Horała o słowach Trzaskowskiego ws. CPK

- Polskie lotniska w zeszłym roku obsłużyły 50 mln pasażerów, światowe - ok. 100 mln. Centralny Port Komunikacyjny, który w pierwszym etapie obsłuży 45 mln osób, spokojnie mieści się w tych parametrach - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Horała, wiceminister infrastruktury (PiS).
Zobacz więcej na temat:  centralny port komunikacyjny inwestycje komunikacja samoloty gospodarka polska Marcin Horała ministerstwo infrastruktury Rafał Trzaskowski Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 POLSKA

Wojna o ziemniaki. Imperialistyczna stonka kontra Polska Ludowa

30 maja 1950 roku "Trybuna ludu" doniosła o nocnym desancie stonki ziemniaczanej z amerykańskich samolotów na pola NRD. Ale to widocznie było za mało dla demonicznych imperialistów. Już 1 czerwca w tej samej gazecie Ministerstwo Rolnictwa alarmowało, że Amerykanie zrzucili tony żarłocznych owadów nad Polską. Był to wstęp do jednego z największych czynów społecznych PRL, a zarazem początek kampanii propagandowej do dziś będącej symbolem absurdów poprzedniej epoki.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Stany Zjednoczone owady PRL rolnictwo rolnicy propaganda komunizm ziemniaki rząd NRD samolot samoloty lotnictwo

NASZ WYWIAD Kapitan Dariusz Kulik: branża lotnicza jest w zapaści, wielu podróżnych ma obawy

Kapitan Dariusz Kulik, pilot samolotów pasażerskich i twórca popularnego kanału na YouTube "Turbulencja" w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl przyznaje, że branża lotnicza po trzech miesiącach pandemii i uziemieniu samolotów przez wielu przewoźników jest w bardzo trudnej sytuacji. Jego zdaniem to, jak szybko przewoźnicy zaczną stawać na nogi, zależy od tego, czy ludzie poradzą sobie z obawami przed podróżowaniem - obawami, które nie zawsze mają racjonalne uzasadnienie.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo samoloty podróże turystyka