Zwierzę to najlepsze lekarstwo na stres!

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2022 16:34
Badanie „Współpraca zwierzoludzka – psy i koty wśród Polaków” potwierdziło, że posiadanie zwierząt domowych znacznie poprawia kondycję psychiczną.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/savitskaya iryna

W domach Polaków mieszka blisko 8 mln psów i 7 mln kotów. Prawie połowa z nas posiada psa, a 31 procent zarówno psa, jak i kota. Co więcej, z czworonożnymi przyjaciółmi odczuwamy coraz mocniejszą więź, a nawet traktujemy nasze futrzaki jako członków rodziny. Stabilną i bardzo zażyłą relację budują szczególnie osoby młode, pomiędzy 18. a 35. rokiem życia. Zaledwie 1 procent posiadaczy psów i 2 procent właścicieli kotów nie odczuwa ze swoim pupilem większej więzi emocjonalnej.

Najnowsze badanie „Współpraca zwierzoludzka – psy i koty wśród Polaków” wskazuje, że posiadanie zwierząt domowych znacznie poprawiło kondycję psychiczną 90 procent z nas. Poprawa samopoczucia jest też jedną z głównych motywacji do przygarnięcia pupila dla ponad 50 procent osób. Ponadto, część Polaków, traktuje swoje domowe zwierzaki jako sposób na zadbanie o swoja kondycję fizyczną. Codzienne spacery z czworonogiem wpływają pozytywnie na ludzkie zdrowie jak i samopoczucie.


Zobacz więcej na temat: zwierzęta stres