Polskie Radio
Section05
stres

Leczenie celowane nowotworów. Co to jest i jakich efektów można się spodziewać po terapii?

Leczenie celowane nowotworów to stosunkowo nowa metoda terapii, która z jednej strony pozwala na skuteczniejsze niszczenie komórek nowotworowych, a z drugiej - powoduje mniej skutków ubocznych dla pacjenta. Jak wygląda leczenie celowane? Co to jest i jakich efektów można się po nim spodziewać? 
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski stres onkologia nowotwory rak płuca rak piersi czerniak złośliwy

Długi weekend czerwcowy. Wypoczywajmy na łonie natury: dzika przyroda jest dobra na wszystko!

Ciepłe, długie dni i zbliżający się długi weekend czerwcowy to doskonała okazja, aby więcej czasu spędzać na łonie przyrody. A im owa przyroda jest bardziej dzika, tym lepiej. Naukowcy zgodnie twierdzą, że im więcej obcujemy z naturą, tym większe mogą być korzyści dla naszej psychiki i zdrowia, zaczynając od redukcji stresu, przez większą uważność, kończąc na poprawie pamięci.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA natura przyroda ekologia zdrowie psychiczne zdrowie stres pamięć Trójka Trójka Justyna Grabarz

Matura i egzamin ósmoklasisty. Jak poradzić sobie ze stresem?

Tegoroczni maturzyści odliczają godziny od pierwszych egzaminów. Towarzyszący im stres i strach to normalna rzecz. Warto jednak zapanować nad nimi odpowiednio wcześniej, by emocje nie wzięły nad nami góry po wejściu na salę. Jak sobie z tym radzić? Istotne jest odpowiednie nastawienie i relaks. Znaczenie ma również to, jak zachowują się w tym czasie rodzice.
Zobacz więcej na temat:  matura egzaminy maturalne egzamin ósmoklasisty młodzież stres psychologia

Brak koncentracji na drodze. Jak nie zasnąć za kierownicą?

Brak uwagi i koncentracji na drodze może wynikać z różnych przyczyn - jedną z nich może być zmęczenie i senność. Izabela Kostyszyn i Patryk Kuniszewicz zaprosili do mikrofonu Jedynki ekspertów, którzy powiedzą, jak zachować uwagę i koncentrację na drodze, jeśli męczy nas senność, niewyspanie, rozkojarzenie i stres.
Zobacz więcej na temat:  Izabela Kostyszyn Patryk Kuniszewicz bezpieczeństwo na drodze kierowca stres ruch drogowy społeczeństwo