X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
stres

Stres w pracy. Mobilizuje czy zabija kreatywność?

Co piąty Polak doświadcza go codziennie, a blisko połowa z nas twierdzi, że stresuje się często lub bardzo często. Nadmiar obowiązków, trudne zadania, lęk przed porażką, brak wsparcia ze strony pracodawcy i współpracowników - te czynniki mogą wywoływać stres zawodowy, który odpowiada za nasze samopoczucie i może przyczyniać się do problemów zdrowotnych. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Piotr Firan emocje psychologia stres praca Weronika Puszkar

Polacy najbardziej zestresowanym narodem przed świętami

Sobota, do Wigilii jeden dzień i powoli mija szał zakupów i przygotowań. Zaczynamy nawet powoli odzyskiwać wiarę w magię Świąt. A to, że przedświąteczny czas jest bardzo stresujący, widać w badaniach przeprowadzonych przez PayPal oraz Kantar Millward Brown w 10 europejskich krajach na 10 tysiącach respondentów. W dodatku okazało sie, że najbardziej zestresowani są Polacy.
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie stres Aleksandra Tycner

Mechanizmy obronne - chronią czy ograniczają?

W trudnych sytuacjach działamy czasem automatycznie, nieświadomie, czasem wydawałoby się – nieodpowiednio. W sytuacji stresowej dopada nas na przykład atak nerwowego śmiechu, innym razem tłumimy w sobie żal czy złość, po to, by uniknąć czyjegoś gniewu. To są mechanizmy obronne. Doświadczamy ich wszyscy, ale chyba w większości nie zdajemy sobie sprawy, że nami kierują. Warto poznać te mechanizmy, sprawdzić, skąd się biorą i nauczyć się jak sobie z nimi radzić.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 stres psychologia