Falkon 2019. "Zaczęło się od małego konwentu, dziś odwiedzają nas tysiące"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 19:34
Szturmowcy z Gwiezdnych Wojen, Starkillerzy, fani przebrani za postaci z Deadpoola. Takich postaci nie zabrakło na jubileuszowej, 20. odsłonie lubelskiego festiwalu Falkon.
Audio
  • Organizatorka Festiwalu Falkon 2019 o atrakcjach tegorocznej edycji (Audycja fantastyczna/Czwórka)
  • Grupa Filmowa Darwin na festiwalu Falkon „Świat fantastyki jest nam bardzo bliski” (Audycja fantastyczna/Czwórka)
  • Andrzej Pilipiuk w Audycji fantastycznej. "Stosuję płodozmian. Opowiadania i książki piszę naprzemiennie" (Audycja fantastyczna/Czwórka)
  • Cosplay króluje na festiwalu Falkon. „Podświetlane dodatki, gadżety, stroje, które mają kilka warstw” (Audycja fantastyczna/Czwórka)
  • Ania Viljanen "Inkoholiczka" o świecie fantastyki w blogosferze (Audycja fantastyczna/Czwórka)
Czwórka na festiwalu Falkon w Lublinie
Czwórka na festiwalu Falkon w LublinieFoto: Mateusz Tomaszuk/Czwórka

FALKON 1200.jpg
Festiwal Fantastyki Falkon 2.0. "Będą reprezentacje każdego uniwersum"

Pojedynek na miecze piankowe, warsztaty tańca irlandzkiego, spotkania... między innymi z pisarzem Andrzejem Pilipiukiem, twórcami z Grupy Filmowej Darwin, Anną Viljanen - autorką geek-lifestyle’owego bloga "Inkoholiczka" oraz Agatą Ściburą - organizatorką festiwalu. Co działo się na tegorocznej odsłonie festiwalu Falkon? Posłuchajcie. 

Konwent organizowany przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" od lat doceniany jest przez polskich i zagranicznych twórców, którzy chętnie biorą udział w licznych spotkaniach autorskich. 9 listopada Czwórka nadawała prosto z festiwalu. Po godz. 16.00 Mateusz Tomaszuk zabrał słuchaczy w podróż do świata wyjątkowych dźwięków. W plenerowej audycji "Muzyczne Biuro Podróży" gościli zespoły: Bergamasca, Ethnopolia i Odpust Zupełny.

Przeczytaj też: Muzyczne Biuro Podróży na Falkonie. Muzyka, cosplay i czary >>>

- Zaczęło się od małego konwentu, który organizowaliśmy w szkołach, na salach gimnastycznych, w czasach kiedy fantastyka nie była jeszcze tak popularna. Dziś to ogromna impreza, którą odwiedzają tysiące - mówiła organizatorka Agata Ścibura. - W halach Targów Lublin przechadzają się postaci z "Ricka i Morthy'ego", "Nowych Szat Króla", gier i kultowych filmów. Cosplay to coś, co uczestnicy kochają najbardziej. To ich wkład w tworzenie fantastyki - opowiadała. 

W programie festiwalu znalazły się bloki tematyczne, spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami, prelekcje, warsztaty i panele dyskusyjne, pokazy oraz wystawy, dwa turnieje branżowe: "NERD" i "KOSplay" oraz stoiska z różnymi rodzajami gier - planszowymi, komputerowymi i konsolowymi. Więcej o tym, co działo się w ramach jubileuszowej, 20. odsłony Falkonu w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Audycji Fantastycznej

Prowadzi: Weronika Puszkar 

Data emisji: 9.11.2019

Godz. emisji: 16.05

ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak