"Tłusty Czwartek" - muzyka do kontemplacji od Grubsona

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2022 15:45
- Ostatnio było tanecznie, teraz będzie zupełnie inaczej. Tym razem zabrzmi magiczny, spokojny set - zapowiada audycję jej gospodarz, czyli Tomasz "Grubson" Iwańca. 
Grubson w Czwórce
Grubson w CzwórceFoto: Czwórka

Tym razem w "Tłustym Czwartku" zagra Grubson. W programie jak zwykle mnóstwo pozytywnych treści, przekazu i takich również wibracji. Tym razem spokojniej i bardziej refleksyjnie. 

Jak zapowiada przed programem sam autor: ostatnio było tanecznie, teraz będzie zupełnie inaczej. Kilka dni temu byłem w Bieszczadach, zdobywałem szczyty gór i słuchałem dużo ambientowej, przestrzennej muzyki. Dlatego tym razem zabrzmi magiczny, spokojny set, a my wybierzemy się w podróż po  przyjemnych dźwiękach. Takiej audycji jeszcze nie robiłem, więc jak to w "Tłustym Czwartku" bywa, nigdy nie wiesz czego się spodziewać.

W audycji w ciągu dwóch godzin usłyszymy dokonania takich twórców jak m.in Hania Rani, Tomas Dvorak, Olafur Arnalds, Aphex Twin, Thrupence, Fingerspit, Radical Blue i wiele innych. Muzyka więc idealna do medytacji, kontemplacji i podróżowania. 

***

Grubson, czyli Tomasz Iwańca na polskiej scenie muzycznej funkcjonuje od końca lat 90. Podobno hip-hopem zainteresował się za sprawą starszego brata, który był promotorem i organizatorem imprez muzycznych. Grubson początkowo występował w takich formacjach jak Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. Oczywiście wówczas twórcy swe nagrania przygotowywali na komputerze w warunkach domowych. W 2009 roku nakładem MaxFloRec ukazał się pierwszy oficjalny album rapera zatytułowany po prostu "O.R.S.". Dwa lata później, trzeci krążek od Grubsona, zatytułowany "Coś więcej niż muzyka", dotarł do 2. miejsca zestawienia OLiS. Kolejny krążek, pod tytułem "Gruby brzuch" znalazł się już na 1. miejsca tego rankingu.  Nagrania były promowane teledyskami do utworów "Zacieszacz" z gościnnym udziałem BU, "Złap za...", "Ostatni raz" oraz "Szansa".

Źr. Max FloRec TV - Grubson "Na szczycie" (official video)

W 2019 roku jego utwór "Na szczycie" zdobył 100 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, jako pierwszy na polskiej scenie rapowej. 


Posłuchaj także:

***

Na tłuste muzyczne dwie godziny w "Tłustym Czwartku" zapraszamy w czwartek (09.06) po godz. 22.00. Przy mikrofonie siądzie Grubson.

aw/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka rap hip-hop grubson
Czytaj także

Szpilersi. Poznaj "Jazz Junkies" u Numera Raza

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 22:01
Po trzech latach milczenia Szpilersi wracają z nowym albumem. "Jazz Junkies" to już ich piąta płyta. - Uderzaliśmy z tym materiałem do dużego labelu, ale usłyszeliśmy, że to się nie sprzeda - zdradzają muzycy. - Na szczęście, gdy zapukamy do Czwórki, to zawsze jesteśmy tu witani z szeroko otwartymi rękami - podkreślają. 
rozwiń zwiń