Podróżnicze podsumowanie 2022. Dokąd warto wybrać się w 2023?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2022 15:33
Czasem czujemy chęć wyjazdu, zmiany otoczenia, ale nie do końca wiemy, jak się do tego zabrać. W programie sprawdzimy, dokąd z pewnością warto się udać w nadchodzącym roku. 
Dokąd warto wybrać się w przyszłym roku?
Dokąd warto wybrać się w przyszłym roku?Foto: Shutterstock.com

Koniec roku skłania do refleksji, również tych związanych z podróżami. Dokąd warto pojechać? O tym usłyszycie w najbliższej audycji "Światła wielkiego miasta". 

Znajdzie się coś dla tych, którzy podróżują budżetowo i dla tych, którzy podczas wyjazdu nie chcą się wysilać. Obierzemy kilka kierunków. Nie zabraknie wrażeń ze Skandynawii, słońca wysp południowej Europy, uroków jej zachodniego wybrzeża i bałkańskiego luzu.

W programie odwiedziliśmy dotychczas m.in. Sztokholm, czyli największe miasto w Szwecji. Jest głównym ośrodkiem politycznym, ekonomicznym i kulturalnym kraju, to tam mieszczą się siedziby szwedzkiego parlamentu oraz tamtejszej rodziny królewskiej. Znajduje się tam ok 70 muzeów, z których najczęściej odwiedzanymi są Vasamuseet - Muzeum Okrętu Vasa i Skansen, oba znajdują się na Djurgården, czyli jednej ze sztokholmskich wysp. 

Sprawdź także:

Byliśmy także m.in. w Sarandzie, sprawdziliśmy także, które miejsca warto odwiedzić, będąc we Lwowie. Odwiedziliśmy także węgierski Eger, w którym poznaliśmy m.ijn. Lajosa Kopcsika, twórcę muzeum marcepanu, rekordzistę Guinnessa. Wybraliśmy się także szlakami polskich zabytków, odwiedzając m.in. KrakówGdańsk, czy Lublin

Sprawdź także:

No to w drogę!

***

Na audycję Światła wielkiego miasta zapraszamy w sobotę (31.12) po godz. 10.05. Program poprowadzi Martyna Matwiejuk.

kd

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka podróże