Święto muzyki elekronicznej. Czwórka na CARBON Silesia Festival 2022

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2022 06:30
CARBON Silesia Festival 2022 to nie tylko święto muzyki elektronicznej i gratka dla miłośników gatunku, ale także doskonała propozycja na rozpoczęcie sezonu wakacyjnego. Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem, a nasza ekipa jest na miejscu.
Trwa Carbon Silesia Festival
Trwa "Carbon Silesia Festival"Foto: Mateusz Czech/Carbon

W Zabrzu już po raz drugi odbędzie się wielkie święto muzyki elektronicznej. 10 i 11 czerwca podczas CARBON Silesia Festival dźwięki wypełnią unikatową przestrzeń Sztolnii Królowa Luiza. Audiowizualna oprawa, unikatowe i oryginalne miejsce, a także zróżnicowany program muzyczny - oto główne składowe tego wydarzenia.

W festiwalowym programie każdy znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego, co poruszy do tańca nawet najbardziej opornych, a będą to m.in największe objawienia muzyczne ostatnich lat i królowie melodii: Monolink i NTO, jedni z najbardziej rozchwytywanych nazwisk na scenie elektronicznej jak Adana Twins, znani z występów w legendarnym Watergate w Berlinie, czy niezwykle aktywny i twórczy producent Gerd Janson.

Nie może także zabraknąć silnego akcentu w postaci bassowych, połamanych brzmień od Lenzmana & SP:MC, czy Seba & Robert Manos, ale także wyjątkowych polskich artystów, którzy od lat zdobywają uznanie publiczności - także szeroko poza granicami kraju - jak: Baasch, Novika wraz z zespołem z okazji 20-lecia działalności estradowej, Szafran ze specjalnym występem na żywo, czerpiącym garściami z muzyki house i minimal, a także uwielbianego w kraju nad Wisłą - Bass Astral, czy ojców polskiej muzyki techno: Tumult Hands (Jacek Sienkiewicz & Jurek Przeździecki) w wersji live. Niech dodatkowym smaczkiem będzie fakt, że Ci ostatni do Zabrza zawitają z materiałem zapowiadającym ich najnowsze wydawnictwo na które czekają wszyscy cierpliwie, ale i bardzo długo.

Sprawdź także: 


CARBON Silesia Festival 2022 CARBON Silesia Festival 2022

CARBON Silesia Festival 2022 to dwa dni, trzy sceny muzyczne i ponad 40 wykonawców - zaplanowanych w przemyślany, spójny i konsekwentny sposób, aby maksymalizować muzyczne wrażenia każdego z uczestników. Ale nie tylko, bo jedną z głównych osi festiwalu będzie także food market, oferujący najlepsze jedzenie w naszym kraju, a także strefa chill z dodatkowymi, dziennymi aktywnościami dla wszystkich tych, którzy na festiwalach poszukują czegoś więcej, niż tylko szalonego tańca pod sceną. W tym duchu powstała inicjatywa Carbon by Day, czyli dzienna impreza i możliwość darmowego zwiedzania muzeum dla uczestników festiwalu. Muzeum w Sztolni Królowa Luiza, która bezapelacyjnie znajduje się na liście najciekawszych i najważniejszych obiektów muzealnych w Polsce. To wydarzenie to kolejna perła w koronie województwa śląskiego - regionu, który jak nikt inny może pochwalić się największą ilością wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w całym kraju.

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki <<<

Za sprawą CARBON Silesia Festival miasto-gospodarz Zabrze stanie się najgorętszym i najbardziej roztańczonym miejscem na kulturalnej mapie Polski, gdyż zjedzie się do niego kilka tysięcy uczestników z całego kraju. Na koncerty zapraszamy 10-11 czerwca. 

Tak było w 2021 roku:

Źr. CARBON Silesia Festival/Trailer #3

***

Na audycję specjalną z festiwalu "Czwórka na Carbon Silesia Festiwal" zapraszamy w sobotę (11.06) o godz. 22.00 do "Kluboteki". Audycję poprowadzi Norbert Borzym, czyli DJ Bert.

mat. pras./kd/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

ROS addiction za deckami Czwórki. Co zagrał?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2022 18:30
We wtorek Czwórka udostępnia DJ-om swoją antenę i prezentuje sety przygotowane przez przedstawicieli polskiej sceny klubowej. Tym razem zagrał w naszym studiu ROS addiction.
rozwiń zwiń