"12 cali na godzinę". House'owy set od Last Robots

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 13:21
W "12 calach na godzinę" tradycyjnie zaprosimy na set DJ-ski. Tym razem zagra warszawski duet Last Robots, czyli I-Robot i Bert. Set utrzymany będzie w stylistyce house i disco.
Last Robots
Last RobotsFoto: Mat. prasowe

Last Robots to prawdziwe legendy krajowej sceny klubowej. Często nazywani są "polskimi 2many DJs". Można ich usłyszeć w całej Polsce - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj`s, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius, czy Krystal Klear. 

Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live. Na tym ostatnim zagrali jako oficjalny support przed grupą The Prodigy. Na koncie mają też kilka doskonale przyjętych editów i bootlegów - dużą popularnością cieszy się nowa wersja "Diamentowej Kuli" Lombardu oraz "Piosenki Młodych Wioślarzy" Kultu. W roku 2012 udali się w trasę po Japonii, gdzie swoje umiejętności prezentowali aż na pięciu wydarzeniach, w tym na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising, a w roku 2019 na festiwalu Metronome w Pradze. 

Muzyka, którą serwują to charakterystyczna i energetyczna mieszanka muzyki house. W swoich występach lubią zaskakiwać słuchaczy nietuzinkową selekcją utworów, a wydarzenia z ich udziałem na długo pozostają w pamięci uczestników. 

Last Robots nie tylko miksują i rozgrzewają parkiety do czerwoności, ale przede wszystkim produkują własne nagrania. Są autorami remiksów dla Giorgio Morodera & SIA, Hurts, Sorry Boys, Kamp!, Jolie Cherie, Noviki i wielu innych popularnych artystów. Ich utwory ukazywały się nakładem takich wytwórni, jak: Opus, Kayax, Warner czy Sony. Na koncie mają też kilka doskonale przyjętych editów i bootlegów - dużą popularnością cieszy się nowa wersja "Diamentowej Kuli" Lombardu oraz "Piosenki Młodych Wioślarzy" Kultu. Od 2012 roku Ambasadorzy marki Pioneer DJ.

Last Robots można usłyszeć w eterze – Bert prowadzi audycję Kluboteka w Polskim Radio "Czwórka", a Igor rozgrzewa słuchaczy w sobotnie wieczory na antenie Radiospacji.

Last Robots grali także na naszej scenie. Oto Last Robots - DJ set w Czwórce

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

***

Zapraszamy na audycję z cyklu "12"/h - 12 cali na godzinę" we wtorek (11.01) o godz. 19.05.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

Branża muzyczna wdraża działania ekologiczne

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 12:50
Music Climate Pact to nowa inicjatywa ekologiczna, do której przystąpiły największe wytwórnie muzyczne. Co to oznacza?
rozwiń zwiń