One Love Music Festival 2022. "To była huczna osiemnastka"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2022 11:00
Artur Rojek, Daria Zawiałow, Bokka, London Electricity, KOVEN, Dimension, Bass Astral i Selah Sue zagrali we Wrocławiu. Za nami 18. odsłona One Love Music Festival - imprezy, która odbyła się pod patronatem Czwórki.
Jedną z gwiazd tegorocznej odsłony ONe Love Music Festival we Wrocławiu był Artur Rojek. Na zdj. artystna na koncercie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, w 2014 roku.
Jedną z gwiazd tegorocznej odsłony ONe Love Music Festival we Wrocławiu był Artur Rojek. Na zdj. artystna na koncercie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, w 2014 roku.Foto: Adam Koniecki/PR

Eksperymenty Artura Rojka

- Festiwal rozpoczął energetyczny występ Mery Spolsky, potem na Scenie Głównej pojawił się Artur Rojek. - Artysta zagrał emocjonalnie, a niekiedy nawet bardzo eksperymentalnie, trochę jakby chciał wystąpić z zespołem Ścianka - opowiada dziennikarz Czwórki Adam Smolarek. - Grała też Bokka, jak zwykle w maskach, ale muszę przyznać, że dobrze to wyglądało na scenie alternatywnej, która ma dość industrialny klimat.

Huczna "osiemnastka"

One Love Music Festival, jedno z ważniejszych muzycznych wydarzeń, na przestrzeni lat ulegało muzycznym przeobrażeniom. - Przez wiele lat One Love był festiwalem muzyki reggae. Mamy wiele szacunku do tego, co się działo, i tego, co ten festiwal zawdzięcza reggae - mówiła Daria Kubasiewicz, koordynatorka imprezy. - W pewnym momencie nastąpił jednak przewrót w naszych muzycznych zainteresowaniach. Obserwując także naszych odbiorców, wiedzieliśmy, że coś się musi zmienić. Stąd na festiwalu pojawili się różni wykonawcy. W tym roku na dwóch scenach wystąpili reprezentanci polskiego indie-popu, gwiazdy brytyjskiej sceny drum’n’bass oraz Dubioza Kolektiv z Bośni i Hercegowiny. - Bardzo hucznie świętujemy One Love Festival, bo to już jest nasza "osiemnastka". Mamy pełnoletnią imprezę, która przechodziła wiele  zmian, ale jesteśmy bardzo dumni z miejsca, w którym jesteśmy, i z tegorocznego line-upu - dodaje rozmówczyni Adama Smolarka.  - Mam nadzieję, że publiczność dobrze się bawiła.

Posłuchaj
00:48 CZWÓRKA Wiadomosci - one love festival 19.11.2022.mp3 One Love Music Festival kończy 18 lat (Wiadomości/Czwórka)


Posłuchaj
02:53 CZWÓRKA Tedy po trendy - one love 20.11.2022.mp3 One Love Music Festival 2022 - jak bawiła się publiczność? (Tędy po trendy/Czwórka) 

"Wszędzie było pełno dźwięków"

Festiwal odbył się dwóch lokalizacjach - w Hali Stulecia, gdzie mieściła się Scena Główna, oraz we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Publiczność dopisała i była bardzo różnorodna. - Byli fani reggae, ale też muzyki elektronicznej. Muzyka rozchodziła się po całej przestrzeni festiwalu, bo między koncertami na korytarzach grali didżeje. Wszędzie było pełno dźwięków i myślę, że taka ilość bodźców też miała wpływ na dobrą zabawę.  

Posłuchaj
04:58 CZWÓRKA Departament tanca - one love 19.11.2022.mp3 One Love Music Festival 2022 - relacja Adama Smolarka (Departament tańca/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Departament tańca

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Materiał przygotował: Adam Smolarek

Data emisji: 19.11.2022

Godzina emisji: 21.30

kul/kor

Czytaj także

Hypnagogic pop od Kurkiewicza. Jak powstał utwór "Luna"?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2022 16:00
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki. Tym razem w cyklu "Był sobie numer" o utworze "Luna" opowiada Hubert Kurkiewicz. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Midsommar. Marzyciele, którzy gapią się na buty

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2022 11:40
Debiutancka EP-ka Midsommar "The Dream We Had" przypomniała polskim słuchaczom o twórczości Cocteau Twins i Slowdive i stała się wymarzonym soundtrackiem na duszne lato. Utwory spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem fanów i krytyków, więc w te wakacje zespół ma pełne ręce roboty.
rozwiń zwiń