X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

1&1 zmienia polski rynek

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 21:12
Trzy lata temu zastanawialiśmy się czy firma hostingowa posiadająca w portfelu 11 milionów domen, 70 000 serwerów oraz 9 miliardów odsłon zarządzanych stron miesięcznie może zamieszać na polskim rynku? Dziś możemy powiedzieć, że nie było to tylko zamieszanie.
serwerownia
serwerownia

Efektem wejścia 1&1 do Polski były istotne zmiany cen oraz nowy podział rynku. Wchodząc do Polski 1&1 narzuciła nowe standardy – hosting, który nie jest tylko udostępnieniem miejsca na serwerze, ale swego rodzaju „przewodnikiem” dla małych firm, które chcą zaistnieć w internecie.

Firma 1&1 kieruje swoją ofertę nie tylko do użytkowników indywidualnych, ale (nawet głównie) do sektora małych i średnich firm. Jest to uzasadnione doświadczeniem oraz małą podatnością korporacji na migracje. Ponadto, 1&1 słusznie widzi pewną płytkość na rynku usługobiorców z grupy wielkich firm, które mają już wypracowane rozwiązania oraz bardzo często prowadzą własne serwisy.

Data center

Przykładowe centrum danych 1&1 to zespół serwerów podzielonych wg kryterium funkcjonalności oferowanej klientowi. Tak, więc możemy spotkać hosting, video-on-demand czy storage lub grupę mailingową. W 1&1 klient fizycznie ma przypisany swój własny serwer  (1 rack unit) i  w oparciu o ten  zasób rozwija swoje usługi oraz korzysta z usług dodanych. Jeżeli np. klientowi potrzeba więcej pamięci, przez aplikację bezpośrednio zarządzającą serwerem otrzyma dodatkowy zasób pamięci masowej. Kluczowe data center jest położone w centrum Karslruhe i rozmieszczone jest  pod budynkiem. Centrum posiada szereg zabezpieczeń energetycznych. Mamy więc, jako ostatnie - zabezpieczenie akumulatorowe gwarantujące kilku tysiącom serwerów oraz pamięci pracę przez 17 minut (największy zespół w Europie). Dalej jest klasyczny backup oraz zespół diesli położonych na dachu budynku. Te właśnie, jako pierwsze zostają włączone, gdy zawiedzie zasilanie zewnętrznego dostawcy energii. Centrum jest oczywiście wyposażone w klasyczny backup. Trzeba podkreślić podejście firmy do wydajności energetycznej. Większość ciepła wytwarzanego przez urządzenia ciepła jest zatrzymywana przez proces rekuperacji . Bezpieczeństwo ogniowe gwarantują m.in. systemy argonowe.

1&1 ma też alternatywne data center położone nieopodal Baden-Baden, którego historia sięga 1951 roku, kiedy to został zbudowany dla Francuskich Sił Powietrznych. Nieco później w swoje władanie przejęli go Kanadyjczycy, a baza wojskowa została oficjalnie zamknięta dopiero w 1993 roku.  Później służyła otwartemu nieopodal lotnisku Baden Airpark, aż w końcu w 2000roku za kwotę 12 mln euro została przejęta przez 1&1 i zamieniona w siedzibę 30 tys. serwerów. Dziś to ikona firmy – grube mury są namacalnym symbolem bezpieczeństwa.

Co dziś oferuje  1&1 w Polsce

Firma 1&1 Internet wprowadziła na rynek nową ofertę hostingu WWW, stworzoną z myślą o wydajnym i elastycznym środowisku dla projektów internetowych.  Nowe pakiety hostingowe są dostępne zarówno dla platformy Linux, jak i Windows. Zawierają one narzędzia

do projektowania, przyjazne dla użytkownika centrum aplikacji internetowych, funkcje optymalizujące wydajność oraz wsparcie ekspertów od aplikacji. Ofercie towarzyszy wprowadzenie nowych zasad firmy 1&1 Internet w zakresie hostingu i e-biznesu, które zapewniają szybkie i skuteczne wsparcie techniczne, gwarancję satysfakcji oraz maksymalne bezpieczeństwo.

W związku z rosnącymi potrzebami właścicieli stron internetowych, portfolio hostingowe 1&1 zostało zmodernizowane w taki sposób, aby zoptymalizować wdrażanie stron internetowych w oparciu o popularne aplikacje open source. Pakiety hostingowe są dostępne w cenie od 9,90 zł miesięcznie. Już w pakiecie Basic klienci mogą korzystać z centrum aplikacji 1&1, które obejmuje 40 popularnych systemów CMS do ekspresowej instalacji w trybie „safe” lub „free”, a także aktualności i przydatne informacje.  Tryb „safe” oznacza wygodę i bezpieczeństwo — to 1&1 przeprowadza kluczowe aktualizacje zabezpieczeń i dba o aktualność wersji aplikacji zainstalowanych dla klienta. Firma 1&1 oferuje teraz szersze możliwości również dla programistów, którzy chcieliby dostosowywać swoje aplikacje za pomocą zewnętrznych, stworzonych samodzielnie wtyczek lub skryptów. W ich przypadku idealnie sprawdzi się nowy tryb „free”, ponieważ umożliwia on instalację aplikacji jednym kliknięciem, a przy tym pozostawia pełną swobodę w zakresie programowania. Ponadto wraz ze zmianą potrzeb klienci mogą bez trudu przełączyć wybraną aplikację z trybu „safe” na tryb „free”.

1&1 ułatwia klientom optymalizowanie opartych na aplikacjach stron internetowych. Biblioteka sprawdzonych, preinstalowanych wtyczek dla najpopularniejszych 5 systemów CMS (WordPress, Joomla!, Drupal, Typo3 i Magento) zawiera gotowe rozwiązania, które pozwalają m.in. przystosować strony do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, a także podnieść ich bezpieczeństwo i wydajność.  Ponadto, użytkownicy mają do dyspozycji 100 widżetow Web Apps zapewniających łatwą integrację fragmentów kodu HTML. Upraszczają one komunikację, udostępnianie treści w społecznościach oraz prezentacje produktów i multimediów. Jednocześnie umożliwiają profesjonalistom modyfikowanie i dostosowywanie wyglądu aplikacji do potrzeb danej firmy. W przypadku użytkowników o większych wymaganiach technicznych pakiet Unlimited Plus oferuje specjalistyczne wsparcie w dziedzinie aplikacji — porady, poprawki i najlepsze praktyki przygotowane przez ekspertów specjalizujących się w zakresie 5 wiodących aplikacji oraz technologii MySQL i PHP.

Niektóre strony ze względu na duże natężenie ruchu czy też działanie wymagających aplikacji, takich jak Magento, potrzebują większych zasobów po stronie serwera. Wolne ładowanie lub przestoje na stronie internetowej mogą oczywiście oznaczać mniejszy komfort użytkowania i negatywnie wpływać na postrzeganie przedsiębiorstwa.  Dlatego 1&1 oferuje także pakiety hostingowe, które dzięki gwarantowanej wydajności, umożliwiają szybkie ładowanie stron internetowych, a także sprawne przetwarzanie zapytań znajdujących się w bazach danych.  Wszystko to zwiększa komfort korzystania z witryny. Klienci decydujący się na pakiet Unlimited Plus jako jedni z nielicznych na rynku dysponują gwarancją wydajności strony internetowej obsługiwanej przez 2 GB pamięci RAM bez dodatkowych opłat. Taka gwarantowana ilość pamięci operacyjnej może zapewnić poziomy wydajności podobne jak w przypadku zasobów serwera.

Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na strony internetowe zoptymalizowane pod kątem urządzeń przenośnych, firma 1&1 wprowadziła nowe narzędzie — Kreator Stron Mobilnych. Pozwoli ono klientom tworzyć nowe strony internetowe lub po prostu przekształcać już istniejące w nowe wersje, dostosowane do urządzeń mobilnych. Narzędzie umożliwia łatwą adaptację łączy, grafiki, kolorów i tekstu. Jest dostępne bez dodatkowych opłat w pakietach Unlimited i Unlimited Plus. Pozostali klienci mogą je natomiast zamówić jako funkcję dodatkową.

Szybszy dostęp do stron

Aby zapewnić klientom korzystającym z hostingu współdzielonego szybsze udostępnianie zawartości ich stron internetowych, firma 1&1 dysponuje zintegrowaną siecią CDN. 1&1 CDN buforuje statyczną zawartość stron klientów w 23 lokalizacjach na całym świecie, dzięki czemu pliki są przechowywane bliżej końcowych użytkowników a witryny ładują się szybciej.  Natomiast treść dynamiczna stron internetowych jest w dalszym ciągu pobierana bezpośrednio z serwerów 1&1, a pliki oryginalne są chronione w bezpiecznych centrach danych firmy. Funkcja 1&1 CDN jest zawarta w pakietach 1&1 Unlimited i Unlimited Plus. Klienci stosujący strony SSL lub strony mobilne mogą z kolei skorzystać z opcjonalnej wersji 1&1 CDN Plus za pośrednictwem swojego panelu sterowania.

Jeden miesiąc

Firma 1&1 wprowadziła także 3 nowe zasady dotyczące hostingu i e-biznesu dla wszystkich nowych i dotychczasowych klientów.  Zasada „1 Miesiąc” zapewnia klientom 30-dniowy okres próbny i gwarancję zwrotu pieniędzy. „1 Telefon” oznacza z kolei, że wystarczy jedno połączenie, aby dotrzeć do eksperta — przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Ostatnia nowa zasada „1 Pewność” mówi o tym, że klienci mogą być spokojni o swoje projekty internetowe, ponieważ 1&1 gwarantuje im maksymalne bezpieczeństwo dzięki georedundantnej pracy dwóch osobnych centrów danych.

 autor: Robert Kamiński

Zobacz więcej na temat: 1&1 cztery hosting internet

Czytaj także

Jaki wybrać hosting

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 11:33
Dobór właściwego hostingu ma duży wpływ na to, jak nasz biznes będzie postrzegany w sieci i odbierany przez potencjalnych klientów. Przed podjęciem decyzji niezbędne jest poznanie wymagań naszego przedsięwzięcia i możliwości poszczególnych usług.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa oferta hostingu współdzielonego

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2013 10:02
1&1 Internet wprowadził nową ofertę hostingu WWW. Nowe pakiety hostingowe są dostępne zarówno dla platformy Linux, jak i Windows.
rozwiń zwiń