Nowe Technologie

Zarządzanie bezpieczeństwem sieci firmowej

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 09:31
Firma baramundi software AG prezentuje nowe rozwiązanie do ochrony sieci firmowej, które działać będzie w ramach ich flagowego oprogramowania – baramundi Management Suite. Dzięki wprowadzonym zmianom, administratorzy IT będą mogli łatwo i bezpiecznie zarządzać nie tylko stacjami klienckimi i serwerami, ale także urządzeniami mobilnymi, korzystając z jednego programu. Umożliwi to narzędzie Compliance Dashboard, które zajmie osobne miejsce w ofercie niemieckiego producenta.
Zarządzanie bezpieczeństwem sieci firmowej
Foto: glowimages.com

Firma będzie również promować funkcję automatycznego usuwania luk bezpieczeństwa w programach i systemach operacyjnych firmy Microsoft.

Baramundi Management Suite

Zgodnie z założeniami niemieckiego producenta, ich zakres znacznie wykracza poza zdalną dystrybucję oprogramowania w organizacji. Administratorzy IT będą mogli dzięki niemu w tym samym czasie z łatwością zadbać o bezpieczeństwo danych na komputerze czy smartfonie każdego pracownika. baramundi software AG umożliwia bowiem użytkownikom wprowadzenie jednolitych standardów bezpieczeństwa na wszystkich urządzeniach sieci firmowej.

Niezawodna ochrona urządzeń mobilnych

Jednym z najważniejszych zadań administratorów sieci jest zapewnienie bezpieczeństwa urządzeniom końcowym, zwłaszcza smartfonom i tabletom. Dlatego też ważnym elementem baramundi Management Suite jest nowe rozwiązanie dla urządzeń mobilnych o nazwie Compliance Dashboard. Narzędzie to wykrywa wszystkie przypadki naruszenia obowiązujących w przedsiębiorstwie standardów bezpieczeństwa – alarmuje, gdy stwierdzone zostaną niepożądane aplikacje lub modyfikacje systemu operacyjnego (np. jailbreak lub root). Dzięki temu, administrator może w zdalny i w pełni zautomatyzowany sposób zainicjować odpowiednie działania naprawcze, włącznie z całkowitym usunięciem wszystkich danych z urządzenia. Po pobraniu programu, także użytkownik ma możliwość samodzielnego przeprowadzenia kontroli urządzenia i usunięcia aplikacji naruszających korporacyjne reguły zgodności.

Istotną zaletą pakietu baramundi Management Suite jest to, że zarządzanie urządzeniami mobilnymi, włącznie z monitorowaniem zagrożeń, przebiega za pomocą wygodnego, przejrzystego w obsłudze interfejsu użytkownika.

Usuwanie luk bezpieczeństwa poprzez automatyczne instalowanie aktualizacji i łatek

Luki bezpieczeństwa stanowią poważnie zagrożenie dla stacji klienckich, jeśli nie wszystkie niezbędne łatki zabezpieczające zostaną poprawnie zainstalowane w każdym programie. Coraz krótsze okresy aktualizacji wymagane przez producentów oprogramowania przysparzają administratorom IT wiele pracy. Przy dużej liczbie aplikacji, ręczna weryfikacja ich aktualności nie zawsze jest możliwa. Dlatego rozwiązanie baramundi Managed Software przygotowuje przetestowane i gotowe do wdrożeniapakiety łatek dla setek produktów. Moduł baramundi Patch Management weryfikuje, czy w systemach operacyjnych Microsoftu nie występują żadne luki bezpieczeństwa, dzięki czemu dane i pliki są w pełni zabezpieczone.

Endpoint Security – bezpieczeństwo danych i programów

Przenośne nośniki danych, takie jak pendrive`y czy płyty dvd, z których korzystają pracownicy, stanowią duże zagrożenie dla bezpieczeństwa firmowych danych. Rozwiązanie baramundi Device Control reguluje dostęp do nośników danych, urządzeń i portów w całym przedsiębiorstwie oraz kontroluje bezpieczny i poprawny przepływ danych. baramundi Application Control umożliwia uruchomienie i dopuszcza do eksploatacji w lokalnej sieci tylko sprawdzone programy – białe listy niezawodnie chronią wszystkie komputery w sieci przed nieuprawnionymi aplikacjami i nowymi zagrożeniami.autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Czy faktura może okazać się koniem trojańskim?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 06:36
Ataki na firmy przeprowadzane przez hackerów stają się coraz bardziej wyrafinowane i często korzystają z inżynierii społecznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

SmallBusiness Security

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 11:12
Obecnie firmy, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników stanowią ponad 96% wszystkich przedsiębiorstw w Polsce. G Data Software wprowadza na rynek nowy produkt SmallBusiness Security. Niemiecki dostawca programów antywirusowych planuje dotrzeć do grupy docelowej liczącej prawie 1,4 mln firm w naszym kraju.
rozwiń zwiń