X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Efekt "halo"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 17:42
Efekt „halo”wytworzyły iPody i iPhone’y, co wypromowało sprzedaż komputerów Mac do użytkowników biznesowych. Zauważyłem to kilka lat temu, obserwując rosnącą liczbę komputerów Mac na stole w sali konferencyjnej.
Efekt halo

Srebrne prostokąty z symbolem białego jabłka stają się coraz częstszym widokiem. Firma Apple odnotowała 50% wzrost sprzedaży komputerów Mac dla przedsiębiorstw w 4 kwartale 2013 r. Jednak rosnącej popularności tych systemów w środowisku korporacyjnym towarzyszy utrzymywanie się kilku powszechnych mitów na temat ich bezpieczeństwa. O czym powinny wiedzieć przedsiębiorstwa

  • Cyberprzestępcy zawsze koncentrowali swoje wysiłki tam, gdzie mogli „ugrać” najwięcej przy jak najmniejszym wysiłku, czyli na dużym rynku komputerów PC. Wynikało to z prostego rachunku - hakerzy wybierali cele, które przynosiły największy zwrot z inwestycji. Jak dotąd takim celem były głównie systemy Windows. Chociaż liczba programów typu malware na komputerach Mac jest nadal niewielka w porównaniu z komputerami PC, hakerzy już dostrzegli efekt „halo” i za cel obrali sobie „Maki”

Powszechnie znany jest wirus Flashback, z którym zetknęło się ponad 600 000 użytkowników komputerów Mac. Jest to marka komputerów wybierana chętnie przez kadrę zarządzająca. Tacy użytkownicy mają dostęp do szczególnie ważnych informacji, np. danych finansowych i informacji dotyczących funkcjonowania przedsiębiorstwa. Prawdopodobnie hakerzy będą kierować swoje ataki na takie komputery, ze względu na to, jak cenne informacje są w nich przechowywane.

Tylko w ubiegłym roku pojawiły się następujące nowe zagrożenia dla komputerów Mac (w cudzysłowie podano opis zagrożenia pochodzący z bazy Symantec Threat Write-Up):

  • OSX.Netweird — „Full featured remote access tool” (pełnofunkcyjne narzędzie dostępu zdalnego)
  • OSX.Kitmos — „Opens a backdoor on machine and steal information” (otwiera tylne wejście do komputera i wykrada informacje)
  • OSX.Hackback — „Trojan horse that steals information from the compromised computer” (koń trojański, który wykrada informacje z zainfekowanego komputera)
  • OSX.Janicab — „Opens a back door and steals information from the compromised computer“ (otwiera tylne wejście i wykrada informacje z zainfekowanego komputera)
  • OSX.Hormesu — „Opens a back door on the compromised computer, may steal information” (otwiera tylne wejście do zainfekowanego komputera, może wykradać informacje)
  • OSX.Seadoor — „Opens a back door, steals information…” (otwiera tylne wejście, wykrada informacje...)
  • OSX.Olyx.C — „Opens a backdoor…” (otwiera tylne wejście...)

Najwyższy czas uwzględnić komputery Mac, jako składnik systemu punktów końcowych przedsiębiorstwa. Trzeba im zapewnić pełną ochronę i właściwe zarządzanie, aby przedsiębiorstwo mogło osiągnąć maksymalną produktywność, a jednocześnie ograniczyć ryzyko. Najnowsza wersja Symantec Endpoint Protection (SEP) 12.1.4 ułatwia zabezpieczenie komputerów Mac i wprowadza dodatkowe rozszerzenia dla różnych platform.

W nowej wersji SEP na komputery Mac znalazła się technologia zapobiegania włamaniom (IPS – intrusion prevention system) oraz ochrona antywirusowa a także możliwość zarządzania i raportowania z jednej konsoli dla systemów Windows i Mac. SEP 12.1.4 obsługuje systemy operacyjne Mac OS X 10.9 Mavericks oraz Windows 8.1, oferując możliwość zdalnego instalowania na klientach Mac. Ponadto oprogramowanie nie wymaga środowiska Java i zmniejsza generowany ruch w sieci, pobierając definicje antywirusowe bezpośrednio z SEP Manager, a funkcja Fast Path zapewnia błyskawiczne powiadamianie o krytycznych incydentach. Wdrażając solidne zabezpieczenia i stosując sprawdzone procedury w zakresie bezpieczeństwa, przedsiębiorstwa mogą mieć pewność, że ich użytkownicy nie ucierpią w wyniku nowych i ewoluujących zagrożeń, niezależnie od tego, czy pracują na komputerach PC czy Mac.autor: Kevin Haley/Symantec Security Response

Czytaj także

Rządy proszą, a Apple ujawnia dane użytkowników

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 11:47
Gigant elektroniki Apple twierdzi, że rządy różnych krajów prosiły go o udostępnienie danych użytkowników. Firma ujawniła niektóre szczegóły.
rozwiń zwiń