Polskie Radio
Section05
przestępczość

"To podżeganie do zabójstwa". Marta Lempart szczuje na Jarosława Kaczyńskiego

- Macie odmawiać wykonania rozkazu tego gnoja Kaczyńskiego. Znajdzie się jeden odważny, co ma broń? - krzyczała wczoraj do policjantów walcząca o "wolną aborcję" liderka Strajku Kobiet, znana z wulgarnych wystąpień Marta Lempart. - To podżeganie do zabójstwa - ocenił Marek Jakubiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet Marta Lempart Jarosław Kaczyński Marek Jakubiak Warszawa przestępczość

Hiszpański historyk: przestępstwa McCarricka udowodniono dopiero po śmierci Jana Pawła II

- Hiszpański historyk Jose Luis Orella z madryckiego uniwersytetu CEU San Pablo uważa, że watykański raport w sprawie byłego kardynała Theodore'a McCarricka nie obciąża osoby Jana Pawła II. W rozmowie z PAP wykładowca stołecznej uczelni wskazał, że przestępstwa seksualne amerykańskiego hierarchy zostały bowiem udowodnione już po śmierci polskiego papieża.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jan Paweł II Kościół przestępczość

Nie żyje "rozpruwacz z Yorkshire". Seryjny morderca chorował na COVID-19

Peter Sutcliffe, nazywany "rozpruwaczem z Yorkshire" - jeden z najbardziej znanych seryjnych morderców drugiej połowy XX wieku w Wielkiej Brytanii - zmarł w wieku 74 lat w szpitalu, do którego został przeniesiony z więzienia - poinformowały służby więzienne. Dokładna przyczyna zgonu nie jest jeszcze znana, ale jak podają media, do szpitala trafił z powodu koronawirusa i wiadomo, że odmawiał leczenia. 
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Anglia służby i bezpieczeństwo ŚWIAT przestępczość koronawirus COVID-19

Nowe oblicze mafii - przestępczość ekonomiczna

- Słowik, Masa, Perszing, Dziad, Wołomin i Pruszków - już po tych kilku słowach każdy wie, że mowa o polskiej mafii. Grupy te kojarzą się głównie z tym, że zabijały, porywały, żądały okupów, szantażowały, kradły i bogaciły się na swojej przestępczej działalności. Takie działanie zorganizowanych grup przestępczych to już przeszłość - mówi prawnik i kryminolog Diana Dajnowicz-Piesiecka.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Patryk Kuniszewicz Mafia przestępczość

Proces Arkadiusza Ł. ps. Hoss. Świadek zdradził kulisy "oszustw na wnuczka"

- Ja z tymi osobami, z którymi popełniałem te dwa przestępstwa oszustwa działałem w ramach rodziny. My jesteśmy rodziną i tak funkcjonujemy. W ramach tych oszustw na wnuczka każdy z naszej rodziny miał jakieś swoje zadanie - relacjonował Roman K., świadek w procesie Arkadiusza Ł. ps. Hoss. W piątek przed sądem nie podtrzymał on jednak tych słów. Zaznaczył, że "musiał to podpisać, by nie trafić do aresztu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo przestępczość kradzież kradzieże sąd prokuratura