Polskie Radio
Section05
przestępczość

Akcja charytatywna. PR24 dla rodziny zabitego policjanta

11 000 złotych – to kwota, która dzięki słuchaczowi Polskiego Radia 24 trafi do rodziny Mariusza Koziarskiego, Policjanta zamordowano przez przestępcę podczas akcji w Wiszni Małej. Na antenach Polskiego Radia w czwartek licytowane były przedmioty, ze sprzedaży których dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla bliskich wrocławskiego antyterrorysty, który pozostawił żonę i osierocił dwójkę dzieci. Łącznie uzbierano ponad 138 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio akcja charytatywna policja przestępczość

Sylwester Latkowski o "układzie trójmiejskim"

Dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski ujawnia kulisy trójmiejskiego świata przestępczego. Pokazuje, że w wielu głośnych sprawach przewijają się te same osoby i pozwala zrozumieć, dlaczego układ jest na tyle silny, że wciąż niezmiennie trwa. O "układzie trójmiejskim" mówił w audycji Kulisy Spraw dziennikarz śledczy Sylwester Latkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sylwester Latkowski Trójmiasto przestępczość dziennikarze Michał Majewski policja

"Dla mnie priorytetem było zabezpieczenie Euro"

- W maju 2012 r. moim priorytetem było zabezpieczenie Euro2012 - zeznał w środę przed komisją śledczą b. wiceszef MSW Michał Deskur. Dodał, że nie pamięta, że zapoznawał się z notatka ABW dotyczącą Amber Gold. Deskur podkreślił, że wiceszefem MSW został w styczniu 2012 r. i tę funkcję pełnił przez 14 miesięcy, a jego podstawowym zadaniem był nadzór nad pracą policji. Polskie Radio 24 transmitowało jego przesłuchanie.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold komisja śledcza Sejm przestępczość