Polskie Radio
Section05
przestępczość

Kto organizował karuzele VAT-owskie? Wojciech Surmacz o kulisach rozwoju mafii

- Bardzo długo utrzymywała się legenda, że karuzele VAT-owskie powstały w Wielkiej Brytanii. Ale z perspektywy czasu, z pełną świadomością i pewnością mogę powiedzieć, że były one zorganizowane przez rosyjskie służby - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz śledczy i ekonomiczny Wojciech Surmacz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo vat przestępczość

CBŚP rozbiło gang handlujący lekami. Wśród zatrzymanych są też policjanci

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili gang zajmujący się nielegalnym pozyskiwaniem i handlem lekami na czarnym rynku. Wśród zatrzymanych znajdowali się również policjanci. Podejrzani mogli pozyskać łącznie 730 kilogramów leków o czarnorynkowej wartości ponad 2 milionów 600 tysięcy złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo CBŚP służby i bezpieczeństwo przestępczość farmacja

Zatrzymano właściciela psów, które zagryzły człowieka. Usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci

- Zatrzymano właściciela psów, które zagryzły 48-latka w gminie Jeziorzany (lubelskie). Prokuratura przedstawiła mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci - poinformowała we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka. Skierowano też wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja przestępczość pies lubelskie regiony służby i bezpieczeństwo

Kolejne zarzuty w śledztwie dot. przemytu migrantów. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia

Prokurator Karol Borchólski z Działu Prasowego Prokuratury Krajowej potwierdził, że kolejne osiem osób usłyszało zarzuty dotyczące udziału w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem imigrantów, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę państwowej Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA migracja służby i bezpieczeństwo Białoruś przestępczość