X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nowe obiektywy STM Canona

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2012 00:00
Canon pokazał 2 interesujące obiektywy. Spośród EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM i EF 40mm f/2.8 STM, to naleśnik czyli czterdziestka jest tym, który wg mnie zwróci uwagę fotografów kierujących się w stronę rozwiązań stałoogniskowych. Cechą wspólną obu obiektywów jest silnik krokowy, który umożliwia ciągłe wykorzystanie autofocusa. Nieoficjalne ceny są zachęcające.
Canon EF 40 mm
Canon EF 40 mm

 

Producent pozycjonuje oba modele jako naturalne wyposażenie najnowszego EOS’a 650D. Technologia silnika krokowego (STM) jest wydajna szczególnie przy rejestracji dynamicznej, gdzie w kadrze pokazujemy ruch i rejestrujemy częste zmiany położenia obiektów. W czasie produkcji wideo (profesjonaliści niechętnie się do tego przyznają) STM daje ciągłe ustawienie ostrości i gwarantuje niski poziom szumów akustycznych. Jest to ważne gdy używamy np. EOS’s 650D, który nie ma możliwości ręcznego ustawiania poziomu rejestrowanego dźwięku i jedynym dodatkiem poprawiającym dźwięk rejestracji filmowej jest możliwość użycia zewnętrznego mikrofonu. Minimalna odległość pracy obiektywów to 0,39m dla EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM oraz i 0,3m dla EF 40mm f/2.8 STM.

 

EF 40mm f/2.8 STM: kompaktowy, stałoogniskowy, wysokiej jakości

 

EF 40mm f/2.8 STM to pierwszy obiektyw typu pancake (naleśnik) firmy  Canon ze stałą ogniskową 40mm i jasną przysłoną f/2.8. Należy podkreślić, że do niedawna światło 2.8 było zastrzeżone dla konstrukcji obarczonych głownie jedna ułomnością czyli wysoką ceną. Naleśnik na amazonie jest wyceniony na 199$, co uważam za cenę atrakcyjną. Oby w Polsce nie przesadzono z wyceną europejską.

 

EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM: uniwersalny

 

Zakres ogniskowych obiektywu: 18-135 mm, odpowiada zakresowi obiektywu 29-216 mm zamocowanego na aparacie pełnoklatkowym. Technologia dynamicznego stabilizatora obrazu niweluje drgania i ruch aparatu podczas filmowania. Stabilizator obrazu umożliwia fotografowanie w słabym świetle bez statywu i lampy błyskowej. Czasy naświetlania mogą być nawet o 4 stopnie dłuższe niż standardowo — bez efektu drgań aparatu.

 

EF 40mm f/2.8 STM

 


 • Płynna, cicha regulacja ostrości podczas filmowania zgodnymi aparatami

 • Jasny maksymalny otwór przysłony f/2,8 umożliwia fotografowanie w słabym świetle

 • Odległość ostrzenia: 0,3 m

 • Szybki, cichy AF — ostry obraz

 • Znakomita jakość obrazu w całym kadrze

 • Cena: Amazon.com - 199$

 

EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM

 


 • Szeroki zakres ogniskowych 18-135 mm — idealny w podróży

 • Płynna, cicha regulacja ostrości podczas filmowania zgodnymi aparatami

 • Dynamiczny stabilizator obrazu — filmy bez drgań

 • Szybki AF z możliwością pełnej ręcznej regulacji.

 • Min. odległość ostrzenia: 0,39 m

 • Cena: Amzon.com - ok. 300$