Nowe Technologie

Vivitek Qumi: projektor, który potrafi olśnić!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 00:00
Vivitek Qumi Q5 ma znakomite parametry: wybitną, jak na kieszonkowe (pico) projektory LED jasność - aż 500 ANSI lumenów, znakomity kontrast 10.000:1 i rozdzielczość WXGA (720p). Może pracować  korzystając  wyłącznie  z  baterii,  a  funkcja  prezentacji  bezprzewodowej - czyni  go pierwszym całkowicie bezprzewodowym projektorem na rynku.
Vivitek Qumi: projektor, który potrafi olśnić
Foto: Glow Images/East News

 

Warto podkreślić jego bezobsługową pracę i żywotność, która wynosi aż 30.000h. Oznacza to, że korzystając z niego 4h dziennie – możemy cieszyć się projektorem nawet 20 lat.

 

Ciekawostką jest możliwość dostarczenia przez producenta projektorów w dowolnym kolorze obudowy i np. z logo przy zamówieniu min. 500 szt.

 

Atuty Viviteka Qumi Q5 można wymieniać długo, jednak nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu. Jest mały – mieści się w dłoni, lekki – waży 490 g., a obraz, który zapewnia jest nie tylko duży (do 90 cali – 230 cm przekątna obrazu), ale też znakomitej jakości!

 

Sprawdzi się podczas spotkań biznesowych i jako atrakcja weekendowych wyjazdów.

 

Qumi Q5 jako pierwsze urządzenie tego typu posiada niezawodny system oparty o platformę Linux, która gwarantuje stabilną i niezawodną pracę projektora. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość korzystania z wbudowanej przeglądarki internetowej. Aby ułatwić sufowanie po stronach WWW do projektora Qumi podłączyć klawiaturę i mysz (przez hub) do portu USB.

 

Qumi posiada wbudowaną pamięć (4GB), możliwość odtwarzania plików pakietu Office (Office Viewer) oraz wbudowany głośnik 2W. Możemy więc z powodzeniem odtwarzać filmy, muzykę, pliki Word, skoroszyty Excel czy prezentacje PowerPoint.

 

Ważne są również złącza, które dają możliwość połączenia Qumi Q5 z innymi urządzeniami (odtwarzaczem DVD, konsolą do gier, smartphonem, tabletem czy komputerem). Szczególnie cieszy pełnowymiarowe HDMI. Projektor Qumi współpracuje z opcjonalną baterią oraz modułem WiFi – dzięki takiemu rozwiązaniu możemy cieszyć się pierwszym na świenie, całkowicie bezprzewodowym projektorem.

Czytaj także

Pierwszy całkowicie bezprzewodowy projektor: Vivitek Qumi

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2012 00:00
Vivitek Qumi zdobył już grono sympatyków na całym świecie. Trudno nie docenić jego kieszonkowych rozmiarów i ogromnych możliwości, które otwiera użytkownikom w pracy i w czasie wolnym. Jak się okazuje na tym nie koniec.
rozwiń zwiń