X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nowe macierze również dla MSP

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 01:00
Iomega wprowadza najnowsze produkty z rodziny sieciowych macierzy: wysokowydajne modele Iomega StorCenter px2-300d Network Storage z dyskami o łącznej pojemności do 6TB oraz Iomega StorCenter ix4-300d Network Storage.
Iomega StorCenter px2-300d
Iomega StorCenter px2-300d

 

Iomega StorCenter px2-300d oraz StorCenter ix4-300d zostały zaprojektowane dla zaawansowanych użytkowników, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji z rozproszonymi oddziałami. Urządzenia wykorzystują nagradzany system EMC LifeLine, umożliwiający dzielenie plików między różnymi platformami, także wykorzystanie technologii RAID, wymiennych dysków (px2-300d), wsparcie środowisk, przechowywanie danych w chmurze, ochronę antywirusową (px2-300d), integrację Active Directory, zaawansowaną technologię współdzielenia mediów i wiele innych.

Oba produkty sprzedawane są z najnowszym systemem LifeLine release 3.4, który oferuje znaczące ulepszenia w stosunku do starszych wersji oraz nowe funkcje, jak np. poprawiona obsługa Active Directory, bardziej wydajny system plików EXT4, możliwość współpracy z serwerem MySQL i systemami monitoringu wideo.

Macierze px2-300d mogą być w pełni wyposażone w dyski o pojemności 1TB, 2TB oraz 3TB i prędkości obrotowej 7200 obr/min, natomiast ix4-300d w dyski 1TB, 2TB i 3TB SATA II. Oba modele są też dostępne w wersji bezdyskowej umożliwiając  użytkownikom korzystanie z własnych dysków twardych. W najbliższym czasie w macierzach będą mogły być też używane dyski o pojemności 4TB.

Właściwości macierzy Iomega StorCenter px2-300d i StorCenter ix4-300d

 • Wbudowana technologia współpracy z chmurą: EMC Atmos, deduplikacja EMC Avamar (tylko w modelach StorCenter px2-300d), technologia Mozy Pro, Amazon S3 oraz Iomega Personal Cloud.
 • Iomega Personal Cloud umożliwiająca zdalny dostęp i współdzielenie plików przez Internet łącząc urządzenia StorCenter z innymi macierzami lub urządzeniami w sieci.
 • Zaawansowane funkcje monitoringu wideo, łącznie z wykrywaniem ruchu i alertami powiadamiającymi a także możliwością współpracy 16 kamer IP z każdą macierzą px2-300 i 8 w przypadku ix4-300d StorCenter.
 • Zaawansowana funkcja replikacji danych zapewniająca prosty sposób ochrony plików na nośnikach dołączanych przez USB lub dyskach udostępnionych w sieci Iomega Personal Cloud. 
 • Odtwarzanie danych po awarii za pośrednictwem dwóch macierzy w różnych lokalizacjach. 
 • Automatyczne skanowanie antywirusowe i usuwanie szkodliwego oprogramowania za pośrednictwem McAfee VirusScan Enterprise (tylko w modelach StorCenter px2-300d).
 • Kompatybilność ze środowiskami wirtualizacji, takimi jak: VMware, Microsoft Windows Server (Hyper-V) i Citrix XenServer.
 • Szyfrowanie woluminów pozwalające dodatkowo chronić dane przed nieautoryzowanym dostępem (tylko modele StorCenter px2-300d). 
 • Współpraca z systemami PC, Mac i Linux.
 • Aplikacja kliencka Iomega Link iOS do zdalnego monitoringu i przeglądania na smartfonach.
 • Ułatwiona archiwizacja za pomocą Time Machine w przypadku Apple OS X, Iomega QuikProtect w przypadku PC.
 • Enhanced Active Directory łącznie ze wsparciem Trusted Domain.
 • Wbudowana obsługa UPnP DLNA Certified Audio Video Media Server – strumieniowy przesył treści do różnych mediów.
 • Utrzymywanie kontaktu z klientami poprzez przesyłanie plików z wiadomościami do specjalnych folderów, które automatycznie przesyłają je na konta mediów społecznościowych typu Facebook, Flickr i YouTube.

Zarówno StorCenter px2-300d jak i ix4-300d mogą pomóc w ochronie dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu do zarządzania wideo SecureMind Surveillance Manager, zapewniając wielokanałowy monitoring, rejestrację i odtwarzanie wideo  z wielu kamer IP (kamery nie są częścią zestawu). Oferowane pojemności sprawiają, że macierze doskonale sprawdzają się w celach monitoringu wideo. Każde z urządzeń StorCenter px2-300d i ix4-300d zawiera licencję na jedną kamerę.

Gwarancja i dostępność

Nowe macierze Iomega dostępne będą na rynku w listopadzie odpowiednio w cenie:

 • Iomega StorCenter px2-300d -  od 449 Euro netto dla klienta końcowego  za model bezdyskowy.
 • Iomega StorCenter ix4-300d -  279 Euro netto dla klienta końcowego za model bezdyskowy.

 autor: Mariola Czapkiewicz