Nowe Technologie

ASUS Transformer Book TX300: notebook z mobilnym ekranem

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 12:19
Ten hybrydowy model wyposażony w system Windows 8 łączy w sobie wydajność i funkcjonalność notebooka z łatwością użytkowania i mobilnością tabletu. Po odłączeniu 13,3-calowego ekranu Full HD ASUS Transformer Book przeistacza się w samodzielny tablet z dyskiem SSD o pojemności 128GB.
ASUS Transformer Book TX300
ASUS Transformer Book TX300

 

Urządzenie posiada potężny procesor trzeciej generacji Intel Core i5 lub i7, który bez problemu poradzi sobie z większością aplikacji oraz podświetlaną klawiaturę z dużym, multidotykowym touchpadem. 13,3-calowy ekran ze szkła Concore firmy Corning, z dziesięciopunktową matrycą dotykową umożliwia intuicyjną obsługę systemu Windows 8 w obu trybach pracy.

  • Oddzielne baterie stacji dokującej i tabletu zapewniają nawet do pięciu godzin pracy w trybie pełnej obsługi notebooka i do ośmiu godzin pracy tabletu. Czas pracy notebooka może zostać dodatkowo wydłużony do ośmiu godzin po wyłączeniu dysku twardego i gniazd interfejsów, zachowując aktywną klawiaturę i touchpad. Urządzenie może przejść w tryb czuwania i pozostać w nim nawet do dwóch tygodni. Ponadto posiada funkcję instant on pozwalającą na wznowienie pracy w niespełna 2 sekundy.
  • 13.3-calowy ekran 1080p Full HD w ASUS Transformer Book wyświetla obraz w bardzo wysokiej jakości. Technologia IPS gwarantuje odtwarzanie żywych i wiernych barw, zaś szerokie kąty widzenia (178 stopni) pozwalają na oglądanie obrazów z boku, przy zachowaniu jasności i czytelności. Dzięki wysokiej jakości głośnikom stereo zainstalowanym zarówno w notebooku jak i tablecie ASUS Transformer Book bardzo dobrze sprawdza się podczas słuchania muzyki. Jakość dźwięku dodatkowo podnosi technologia ASUS SonicMaster, opracowana we współpracy z Bang & Olufsen ICEpower, a także procesory audio Waves, nagrodzone statuetką GRAMMY Award® w kategorii technicznej. Urządzenie posiada przednią kamerę HD i mikrofon konferencyjny, które świetnie sprawdzą się do prowadzenia rozmów wideo; a także tylną kamerkę (5MP), nagrywającą filmy w jakości 720p HD.

ASUS Transformer Book posiada osobne dyski dla notebooka i tabletu. Dysk twardy o pojemności 320GB lub 500GB w trybie pracy notebooka oferuje wystarczającą ilość miejsca zarówno dla profesjonalnego oprogramowania jak i prywatnych danych, natomiast 128GB pamięci na karcie SSD zapewnia sprawne działanie aplikacji, filmów, muzyki i gier w trybie pracy tabletu. Główne podzespoły umieszczone są w tablecie, a dysk twardy i gniazda interfejsów w stacji dokującej, lecz opracowana przez ASUS technologia High-Speed Bridge zapewnia bardzo szybki transfer danych pomiędzy stacją a tabletem, przekraczający przepustowość USB 3.0.

 autor: Mariola Czapkiewicz

Czytaj także

ASUS VivoBook X202E kompaktowy, dotykowy i niedrogi !

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 17:38
VivoBook X202E to kompaktowy (11,6 cali) notebook z dotykowym ekranem, który pozwala na pełne wykorzystanie możliwości, jakie stwarza system Windows 8. Urządzenie zostało wyposażone w procesor Intel Core i3 z układem graficznym Intel HD 4000. Kompaktowe wymiary i niewielka waga czynią go wyjątkowo poręcznym urządzeniem mobilnym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najnowsza 14-tka Asusa

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 14:46
S400 zapewnia całkowicie intuicyjną obsługę zoptymalizowaną dla systemu Windows 8. Wszystkie modele wyposażono w bardzo czułe panele multidotykowe. Powiększone touchpady, dzięki wykorzystaniu technologii ASUS Smart Gesture, pozwalają na komfortową pracę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe dotykowe notebooki ASUSa

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 15:32
ASUS, oczywiście na CES, zaprezentował nowe multidotykowe notebooki z WIN 8. Są tam: Transformer Book z odłączanym 13-calowym wyświetlaczem, który może pełnić funkcję samodzielnego tabletu; ASUS Taichi z dwustronnym ekranem, a także lekkie Ultrabooki ASUS Zenbook Touch.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ASUS VivoTab TF810 i ASUS VivoTab

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2013 08:06
Oba tablety działają w oparciu o wydajny, dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2760 o częstotliwości 1,8Mhz. Zarówno TF810 jak i VivoTab Smart wyposażono w 2GB pamięci RAM i 64GB pamięci wewnętrznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hybrydowa Toshiba Satellite U920t

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 10:15
Satellite U920t łączy zalety obsługiwanego dotykiem tabletu z Windows 8 i wydajnego laptopa, sprawdzającego się w warunkach wymagających wygodnego i szybkiego dostępu do pełnowymiarowej klawiatury. U920t został wyposażony w rozwiązanie Intel Sensor Solution.
rozwiń zwiń