X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Inteligentne systemy wideokonferencyjne

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 10:00
Nowa generacja systemów wideokonferencyjnych Huawei to m.in. pierwsze na świecie terminale z funkcją wybierania głosowego serii TE, oraz mostki MCU serii VP96 z uniwersalnym transkodowaniem 1080p60. Nowe rozwiązania oferują użytkownikom bardziej inteligentne, stabilne i elastyczne usługi wideokonferencyjne.
Huawei TE30
Huawei TE30

 

Terminale serii TE: nowatorska funkcja wybierania głosowego i niezwykła zdolność adaptacji do jakości sieci

W swoich systemach wideokonferencyjnych Huawei od dawna stawia na przełomowe rozwiązania, m.in. jako pierwszy wprowadził na rynek tablety do dotykowej obsługi systemu pracujące na systemie Android. Z kolei nowa generacja serii TE (TE30, TE50 i TE60) wyposażona została - jako pierwsza na świecie - w funkcję głosowego wybierania połączeń. Dzięki niemu możliwe jest nawiązanie połączenia wymawiając nazwę konferencji, do której chcemy dołączyć  – terminal sam rozpozna komendę i połączy się z odbiorcą.

Terminale Huawei serii TE oferują niespotykaną dotąd pojemność sieci i wysoką jakość usług przy minimalnych wymaganiach przepustowości.

Wpływają na to:

  • kompresja H.264 HP (High Profile)  i opatentowany przez Huawei system Video Motion Enhancement 2.0 (VME), które oferują jakość Full HD, wymagając znacznie mniejszej przepustowości sieci niż produkty innych firm,
  • kodowanie H.264 SVC (Scalable Video Coding) i SEC 3.0, zapewniające płynną transmisję nawet w przypadku utraty 20 procent pakietów,
  • funkcja inteligentnego rozpoznawania rysów twarzy oraz technologia podwajania liczby odtwarzanych klatek, które gwarantują stabilna komunikację wideo w różnych środowiskach systemowych.

Ponadto seria TE posiada unikalną funkcjonalność Wi-Fi, pozwalając uniknąć trudności związanych ze skomplikowanym okablowaniem - mikrofon i pilot kontrolny łączą się z terminalem bezprzewodowo.

 MCU serii VP96: wysoka jakość dzięki inteligentnym i innowacyjnym rozwiązaniom

 Nowa generacja mostków serii VP96 oferuje dużą pojemność, otwartość i interoperacyjność. Trzy modele – VP9630, VP9650 i VP9660 – zaspokoją potrzeby wideokonferencyjne firm i dostawców usług bez względu na ich wielkość i obszary działania. Użytkownicy mogą dodawać kolejne karty do mostków, aby zwiększyć pojemność platformy wideokonferencyjnej. Spośród trzech oferowanych modeli, VP9660 oferuje obecnie największą pojemność na rynku, obsługując maksymalnie nawet 168 połączeń Full HD.

 Z kolei wyjątkowa funkcja uniwersalnego transkodowania 1080p60 pozwala innym urządzeniom takim jak systemy telepresence, osobiste terminale wideokonferencyjne (w tym terminale HD) i wideofony dołączyć do wspólnej sesji konferencyjnej, pomimo wykorzystywania innych protokołów, rozdzielczości i przepustowości. Każdy z uczestników będzie w stanie cieszyć się najwyższą jakością połączenia oferowaną przez dane urządzenie i przepustowość sieci. Uczestnicy mogą też korzystać z własnego układu okienek i strumienia wideo. MCU może też stosować uniwersalne transkodowanie do przesyłania innych treści. Gdy gospodarz wideokonferencji udostępnia obraz wideo w jakości 1080p, mostki MCU przetwarzają sygnał w zależności od rozdzielczości i szybkości poszczególnych terminali, aby zagwarantować utrzymanie odpowiedniej transmisji do wszystkich punktów końcowych. W połączeniu z technologią Huawei Service Management Center (SMC) 2.0, seria VP96 umożliwia płynną integrację z innymi systemami komunikacyjnymi takimi jak Microsoft Lync, Huawei eSpace, IBM Sametime i Skype.

MCU serii VP96 pozwalają na dynamiczne przydzielanie dostępnych portów, umożliwiając bardziej wydajne zagospodarowanie zasobów i uzyskanie wyższej stopy zwrotu z inwestycji (ROI).

VP96 posiada wbudowaną funkcję Interactive Voice Response (IVR). Po wybraniu ID docelowej konferencji lub adresu IP MCU, MCU odtwarza IVR, dzięki czemu użytkownicy w wygodny sposób prowadzeni są przez proces tworzenia nowych lub dołączania do istniejących konferencji. Ponadto seria VP96 posiada preinstalowaną aplikację gatekeeper (GK), pozwalającą użytkownikom na inicjowanie, planowanie i zarządzanie konferencjami przy pomocy intuicyjnego interfejsu sieciowego.

MCU serii VP96 oferują również opcjonalną funkcjonalność ISDN, która realizuje połączenie do sieci komutowanych i redukuje koszty związane z dodatkowymi urządzeniami dla tej usługi.autor: Robert Kamiński

Zobacz więcej na temat: huawei wideokonferencje

Czytaj także

Priorytetyzacja wzmacnia wideopołączenia

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2013 05:00
HUAWEI zapowiedział wprowadzenie na rynek rozwiązania opartego na nowej technologii FPI (Flow Priority Indicator – wskaźnika priorytetu przepływu), wspierającego jakość wideopołączeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terminal wideokonferencyjny HUAWEI VP9050

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 11:25
HUAWEI VP9050 to wysokiej klasy, łatwy w obsłudze osobisty terminal wideo, który można rozbudować. Urządzenie daje możliwość przeprowadzenia wideokonferencji pomiędzy czterema dowolnie zlokalizowanymi użytkownikami terminali video .
rozwiń zwiń