Nowe Technologie

Nowy terminal wideokonferencyjny Huawei

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 09:53
Huawei TE30 to zintegrowany wideoterminal HD. Kompaktowe urządzenie łączy: kamerę, kodek i mikrofon o zasięgu 6 m. Niewielki rozmiar TE30 sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do małych i średnich sal konferencyjnych.
Wideoterminal Huawei TE30
Wideoterminal Huawei TE30

Urządzenie można zamontować na ścianie lub monitorze/telewizorze z wykorzystaniem półki montażowej znajdującej w zestawie. Ten mobilny terminal wideokonferencyjny WiFi jest już dostępny na naszym rynku w sprzedaży firmy KONTEL, dystrybutora VAD Huawei w Polsce

Komendy głosowe i połączenia bezprzewodowe

Nowe urządzenia Huawei z serii TEX0, jako pierwsze na świecie, wyposażone zostały w funkcję wybierania głosowego. TE30 rozpoznaje komendy głosowe i dzięki WiFi łączy się bezprzewodowo z siecią IP czy mikrofonem bezprzewodowym. Producent oferuje nowoczesne i proste w obsłudze menu 3D. Podczas pierwszego uruchomienia automatycznie włącza się kreator instalacji, który pomaga w konfiguracji. Podstawowe informacje o wideoterminalu i połączeniach wyświetlane są na wbudowanym wyświetlaczu LCD.

Nowe rozwiązanie wideokonferencyjne Huawei wspieraVME (Video Motion Enhancement) i H.264 HP. Pozwala to o połowę ograniczyć zajętość pasma konferencji. VME oraz funkcje rozpoznawania twarzy i przetwarzania obrazu wideo pomagają TE30 dopasować się do oświetlenia w pomieszczeniu, zmniejszyć zużycie pasma konferencji i poprawić jakość wideo.

Bezpieczeństwo i integracja

Technologia SEC (Super Error Concealment) zapewnia wysoką jakość wideo, nawet przy 20-procentowej utracie pakietów. Dzięki obsłudze H.264 SVC terminal może dostosować się do różnych szerokości pasma, funkcji urządzenia i wymagań sieci. Wysokie bezpieczeństwo wideokonferencji gwarantuje H.460, technologia SNP oraz firewall traversal. Wideoterminal wspiera protokół szyfrowania H.235 oraz SRTP, TLS i HTTPS.

TE30 współpracuje ze wszystkimi standardowymi terminalami wideokonferencyjnymi, mostkami wideokonferencyjnymi i systemami zarządzania. Integruje się z Microsoft Lync2010™ i OCS2007R2, pracuje z sieciami IMS i wykorzystuje interfejs API.

Huawei TE30 - komponenty systemu

 • Kodek HD, wbudowana kamera i mikrofony dookólne, kable i pilot
 • Opcjonalnie: mikrofon Huawei VPM220
 • Wbudowana kamera
 • Rozdzielczość sygnału wyjściowego: 1080p @ 50/60 fps
 • Obiektyw: 2-megapikselowy chip CMOS 1/3 - cala
 • Zoom: 12 - krotny optyczny

Wymiary

 • Wymiary wideoterminala (dł.×szer.×wys.): 235 mm × 167 mm × 157 mm
 • Wymiary opakowania (dł.×szer.×wys.): 402 mm × 232 mm × 237 mm
 • Waga wideoterminala: 2,1 kg
 • Waga opakowania: 3,3 kg
 • Wymiary opcjonalnej walizki transportowej: 559 mm × 351 mm × 229 mm
 • Waga walizki: 6,2 kg

Dystrybutor VAD Huawei: KONTEL autor: Informacja prasowa

Czytaj także

Inteligentne systemy wideokonferencyjne

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 10:00
Nowa generacja systemów wideokonferencyjnych Huawei to m.in. pierwsze na świecie terminale z funkcją wybierania głosowego serii TE, oraz mostki MCU serii VP96 z uniwersalnym transkodowaniem 1080p60. Nowe rozwiązania oferują użytkownikom bardziej inteligentne, stabilne i elastyczne usługi wideokonferencyjne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terminal wideokonferencyjny HUAWEI VP9050

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 11:25
HUAWEI VP9050 to wysokiej klasy, łatwy w obsłudze osobisty terminal wideo, który można rozbudować. Urządzenie daje możliwość przeprowadzenia wideokonferencji pomiędzy czterema dowolnie zlokalizowanymi użytkownikami terminali video .
rozwiń zwiń