Nowe Technologie

Nowy skaner Fujitsu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 14:41
W ofercie Fujitsu pojawił się kolejny skaner dokumentowy z serii ScanSnap. Nowy model doskonale wpisuje się w koncepcję tej linii: „łatwo, szybko i kompaktowo”. Jednak tym razem, konstruktorzy postawili na całkowicie nową funkcjonalność. SV600 posiada głowicę skanującą umieszczoną na statywie, która pozwala na bezdotykowe skanowanie dokumentów.
Fujitsu ScanSnap SV600
Fujitsu ScanSnap SV600Foto: materiały promocyjne

Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest bezpieczne skanowanie cennych i delikatnych dokumentów oraz wygodne przetwarzanie czasopism, książek, zszytej dokumentacji lub dokumentów nietypowych (np. o wysokiej gramaturze czy w dużym formacie). Zastosowana w ScanSnap SV600 nowatorska technologia „VI technology” opiera się na  kombinacji optyki o dużej głębi ostrości, wykorzystaniu liniowego przetwornika CCD oraz oświetlenia LED o dużym skupieniu światła. W efekcie, uzyskane obrazy mają wysoką jakość, bez zakłóceń i odkształceń.

 • Pomimo zaawansowanej funkcjonalności, obsługa urządzenia jest bardzo prosta – w zasadzie, po wybraniu jednego z trybów, sprowadza się do naciśnięcia przycisku „Scan”. Dostępne są trzy tryby: zwykły, w którym za każdym razem, aby zeskanować dokument, należy nacisnąć przycisk „Scan”; w trybie „Timed Mode” można określić interwał czasowy, w którym skanowane będą kolejne dokumenty; tryb „Page turning detection” rozpoznaje przełożenie stron.

Szereg zautomatyzowanych funkcji usprawnia proces skanowania:

 • Multiple Document Detection - umożliwia przechwycenie kilku dokumentów o różnych rozmiarach
 • w jednym przebiegu skanera. Po umieszczeniu w polu skanowania różnych dokumentów (paragonów, wizytówek, itp.) SV600 przetworzy wszystkie na raz i inteligentnie poprzycina je do właściwych rozmiarów.
 • Book Image Correction – W sposób automatyczny koryguje odkształcenia występujące w ułożonych na płasko, otwartych książkach. Możliwa jest ręczna korekcja krzywizn na zeskanowanych obrazach
 • w oknie podglądu lub skorzystanie z opcji automatycznej.
 • Interaktywne narzędzie do retuszu z łatwością usunie obraz palców przytrzymujących dokument podczas skanowania.
 • Quick Menu dostępne w skanerach serii ScanSnap otwiera się automatycznie po zeskanowaniu, pozwalając szybko i łatwo przypisać przetworzone dane do aplikacji czy przesłać bezpośrednio do serwisu w chmurze i w ten sposób udostępnić dokumenty.

Skaner dostarczany jest wraz z użytecznymi aplikacjami, jedną z nich jest Rack2-Filer Smart. To bogata w funkcje aplikacja do skanowania i przeglądania zawartości z intuicyjnym interfejsem wizualizującym regał z książkami i notatnik kółkowy, zapewniająca użytkownikom przyjazną i przyjemną interakcję z zeskanowanymi dokumentami.  Rack2-Filer Smart zarządza i organizuje wszystkie zeskanowane obrazy, oferując narzędzia pozwalające wykorzystać je na różne sposoby. Nowa funkcja aplikacji “Rack2-Filer Smart” o nazwie “Easy book creation” została dodana specjalnie do  SV600. Możliwe jest podzielenie stron i utworzenie miniatur z zeskanowanych okładek.

 • Inne aplikacje to m.in. ScanSnap Manager i ScanSnap Organizer do zarządzania zeskanowanymi zasobami danych, CardMinder™ do organizowania kontaktów z wizytówek, aplikacja OCR ABBYY FineReader for ScanSnap i popularny Adobe® Acrobat Standard.

Skaner współpracuje zarówno z komputerami PC i Mac. Jego cena (SRP) to 3000 PLN netto.

Główne cechy ScanSnap SV600

 • Działanie po naciśnięciu jednego przycisku;
 • Skanuje wszystkie rodzaje dokumentów – pojedyncze kartki, spięty materiał, aż po niewielkie przedmioty;
 • Funkcja przycinania wielu obiektów, pozwalająca na skanowanie w jednym czasie kilku różnych dokumentów;
 • Ciągłe skanowanie w trybach „wykrywanie przewrócenia strony” i „interwał czasowy”;
 • „Technologia VI” pomaga zminimalizować niedoskonałości obrazu;
 • Korekcja odkształceń i krzywizn występujących przy skanowaniu spiętych dokumentów, dzięki funkcji „Book Image Correction”;
 • Niewielkie rozmiary i trwała konstrukcja umożliwiają umieszczenie urządzenia
  w dowolnym miejscu;autor: Materiały prasowe

Zobacz więcej na temat: fujitsu skaner
Czytaj także

ScanSnap iX500: szybkie, łatwe skanowanie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 10:46
ScanSnap iX500 to skaner, który znacznie ułatwi digitalizację dokumentów w biurze. Urządzenie pozwala łatwo i szybko zamienić każdy dokument w plik PDF.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Scan-to-Go-Green czyli jak oszczędzać

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 05:56
Aktualne badania pokazują, że przeciętny pracownik biurowy zużywa 10 000 kartek papieru rocznie. Aż 45 procent z nich trafia do kosza w przeciągu 24 godzin od wydrukowania. Mimo postępującej cyfryzacji, papier nadal pozostaje istotnym nośnikiem informacji w firmach, a wydatki na niego są istotną pozycją w zestawieniu firmowych kosztów. Jak zredukować wydatki na kolejne ryzy papieru, chroniąc jednocześnie środowisko?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bezprzewodowe skanowanie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 09:50
Fujitsu wprowadza nowe funkcje w skanerze Fujitsu ScanSnap iX500. Usprawniona opcja łączności Wi-Fi skanera pozwala mu łączyć się bezprzewodowo nie tylko z urządzeniami mobilnymi, pracującymi na systemach Android i Apple iOS, lecz także z komputerami PC i Mac.
rozwiń zwiń