X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Nowy skaner Fujitsu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 14:41
W ofercie Fujitsu pojawił się kolejny skaner dokumentowy z serii ScanSnap. Nowy model doskonale wpisuje się w koncepcję tej linii: „łatwo, szybko i kompaktowo”. Jednak tym razem, konstruktorzy postawili na całkowicie nową funkcjonalność. SV600 posiada głowicę skanującą umieszczoną na statywie, która pozwala na bezdotykowe skanowanie dokumentów.
Fujitsu ScanSnap SV600
Fujitsu ScanSnap SV600Foto: materiały promocyjne

Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest bezpieczne skanowanie cennych i delikatnych dokumentów oraz wygodne przetwarzanie czasopism, książek, zszytej dokumentacji lub dokumentów nietypowych (np. o wysokiej gramaturze czy w dużym formacie). Zastosowana w ScanSnap SV600 nowatorska technologia „VI technology” opiera się na  kombinacji optyki o dużej głębi ostrości, wykorzystaniu liniowego przetwornika CCD oraz oświetlenia LED o dużym skupieniu światła. W efekcie, uzyskane obrazy mają wysoką jakość, bez zakłóceń i odkształceń.

 • Pomimo zaawansowanej funkcjonalności, obsługa urządzenia jest bardzo prosta – w zasadzie, po wybraniu jednego z trybów, sprowadza się do naciśnięcia przycisku „Scan”. Dostępne są trzy tryby: zwykły, w którym za każdym razem, aby zeskanować dokument, należy nacisnąć przycisk „Scan”; w trybie „Timed Mode” można określić interwał czasowy, w którym skanowane będą kolejne dokumenty; tryb „Page turning detection” rozpoznaje przełożenie stron.

Szereg zautomatyzowanych funkcji usprawnia proces skanowania:

 • Multiple Document Detection - umożliwia przechwycenie kilku dokumentów o różnych rozmiarach
 • w jednym przebiegu skanera. Po umieszczeniu w polu skanowania różnych dokumentów (paragonów, wizytówek, itp.) SV600 przetworzy wszystkie na raz i inteligentnie poprzycina je do właściwych rozmiarów.
 • Book Image Correction – W sposób automatyczny koryguje odkształcenia występujące w ułożonych na płasko, otwartych książkach. Możliwa jest ręczna korekcja krzywizn na zeskanowanych obrazach
 • w oknie podglądu lub skorzystanie z opcji automatycznej.
 • Interaktywne narzędzie do retuszu z łatwością usunie obraz palców przytrzymujących dokument podczas skanowania.
 • Quick Menu dostępne w skanerach serii ScanSnap otwiera się automatycznie po zeskanowaniu, pozwalając szybko i łatwo przypisać przetworzone dane do aplikacji czy przesłać bezpośrednio do serwisu w chmurze i w ten sposób udostępnić dokumenty.

Skaner dostarczany jest wraz z użytecznymi aplikacjami, jedną z nich jest Rack2-Filer Smart. To bogata w funkcje aplikacja do skanowania i przeglądania zawartości z intuicyjnym interfejsem wizualizującym regał z książkami i notatnik kółkowy, zapewniająca użytkownikom przyjazną i przyjemną interakcję z zeskanowanymi dokumentami.  Rack2-Filer Smart zarządza i organizuje wszystkie zeskanowane obrazy, oferując narzędzia pozwalające wykorzystać je na różne sposoby. Nowa funkcja aplikacji “Rack2-Filer Smart” o nazwie “Easy book creation” została dodana specjalnie do  SV600. Możliwe jest podzielenie stron i utworzenie miniatur z zeskanowanych okładek.

 • Inne aplikacje to m.in. ScanSnap Manager i ScanSnap Organizer do zarządzania zeskanowanymi zasobami danych, CardMinder™ do organizowania kontaktów z wizytówek, aplikacja OCR ABBYY FineReader for ScanSnap i popularny Adobe® Acrobat Standard.

Skaner współpracuje zarówno z komputerami PC i Mac. Jego cena (SRP) to 3000 PLN netto.

Główne cechy ScanSnap SV600

 • Działanie po naciśnięciu jednego przycisku;
 • Skanuje wszystkie rodzaje dokumentów – pojedyncze kartki, spięty materiał, aż po niewielkie przedmioty;
 • Funkcja przycinania wielu obiektów, pozwalająca na skanowanie w jednym czasie kilku różnych dokumentów;
 • Ciągłe skanowanie w trybach „wykrywanie przewrócenia strony” i „interwał czasowy”;
 • „Technologia VI” pomaga zminimalizować niedoskonałości obrazu;
 • Korekcja odkształceń i krzywizn występujących przy skanowaniu spiętych dokumentów, dzięki funkcji „Book Image Correction”;
 • Niewielkie rozmiary i trwała konstrukcja umożliwiają umieszczenie urządzenia
  w dowolnym miejscu;autor: Materiały prasowe

Zobacz więcej na temat: fujitsu skaner

Czytaj także

ScanSnap iX500: szybkie, łatwe skanowanie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 10:46
ScanSnap iX500 to skaner, który znacznie ułatwi digitalizację dokumentów w biurze. Urządzenie pozwala łatwo i szybko zamienić każdy dokument w plik PDF.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Scan-to-Go-Green czyli jak oszczędzać

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 05:56
Aktualne badania pokazują, że przeciętny pracownik biurowy zużywa 10 000 kartek papieru rocznie. Aż 45 procent z nich trafia do kosza w przeciągu 24 godzin od wydrukowania. Mimo postępującej cyfryzacji, papier nadal pozostaje istotnym nośnikiem informacji w firmach, a wydatki na niego są istotną pozycją w zestawieniu firmowych kosztów. Jak zredukować wydatki na kolejne ryzy papieru, chroniąc jednocześnie środowisko?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezprzewodowe skanowanie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 09:50
Fujitsu wprowadza nowe funkcje w skanerze Fujitsu ScanSnap iX500. Usprawniona opcja łączności Wi-Fi skanera pozwala mu łączyć się bezprzewodowo nie tylko z urządzeniami mobilnymi, pracującymi na systemach Android i Apple iOS, lecz także z komputerami PC i Mac.
rozwiń zwiń