Polskie Radio
Section05
biuro

Jak utrzymać porządek na biurku lub w najbliższym otoczeniu?

Część osób odnajduje się w bałaganie i jeżeli nagle uporządkuje się im otoczenie, to mogą mieć problem ze znalezieniem potrzebnej rzeczy, np. dokumentu. - Ja uważam, że jeśli mamy uporządkowane biurko lub przestrzeń wokół nas, to mamy porządek w głowie - mówi Maria Ernst Zduniak, pierwsza w Polsce declaterka - specjalistka od metamorfoz otoczenia, w tym - nauki sprzątania wokół siebie. 10 stycznia obchodziliśmy Światowy Dzień Sprzątania Biurka.
Zobacz więcej na temat:  czystość biuro Małgorzata Raducha

ANALIZA Zmiana struktury popytu na rynku nieruchomości. Czy nadal będzie potrzebne tyle powierzchni biurowej?

Pandemia i związane z nią ograniczenia w przemieszczaniu się oraz praca zdalna spowodowały zmianę zachowania konsumentów na całym świecie. Eksperci zastanawiają się, czy ciągle przyrastająca przestrzeń biurowa będzie nam jeszcze potrzebna i jak praca zdalna wpłynie na podaż nieruchomości komercyjnych. Na rynek mieszkaniowy już wpłynęła.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości biuro

Czy biurowce przetrwają pandemię?

Jaka jest przyszłość biurowców, kiedy wreszcie pandemia się skończy? To pytanie zadają sobie nie tylko deweloperzy i architekci, ale także pracownicy biurowi. Tylko w samej Warszawie łączna powierzchnia nowych biur wynosi ponad 800 tys. m2. Eksperci przewidują, że część nowych biurowców być może zostanie zaadaptowana na... przestrzenie mieszkalne. I to niemałe!
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo biuro praca zdalna zmiany 2020 deweloper wynajem mieszkanie Trójka