X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Dlaczego jasność kolorów czyli CLO odgrywa istotną rolę?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 18:56
Kolor i jego jasność są ważnymi elementami jakości obrazu. Jeśli jasność kolorów projektora nie jest tak samo wysoka jak jasność bieli, obrazy będą mniej wyraziste, a kolory mogą wydawać się wyblakłe. Wartość pomiaru jasności światła czerwonego, zielonego i niebieskiego to jasność kolorów lub natężenie światła barwnego (ang. CLO – Color Light Output).
3LCD
3LCD

Jak mierzyć jasność projektora?

W latach 90 ubiegłego wieku, amerykański instytut standaryzacji (ANSI – American National Standards Institut) opracował sposób (standard) pomiaru jasności projektorów. Polega on na pomiarze jasności światła białego w 9 punktach ekranu. Średnia wartość jasności uznawana jest za jasność projektora i podawana jest przez producentów jako ANSI lumeny.
W 2009 roku National Institute of Standards and Technology (NIST) zapoczątkował prace nad pomiarem jasności kolorów w projektorach. Nowy standard pomiaru jasności CLO opracowany i opublikowany został w 2012 roku przez stowarzyszenie SID, Society for Information Displays (www.icdm-sid.org). Polega on na pomiarze, podobnie jak przypadku ANSI, jasności w 9 punktach ekranu ale oświetlonego nie światłem białym, a trzema podstawowymi kolorami – czerwonym, zielonym i niebieskim (RGB).

CLO - pełniejsza informacja dla użytkownika

Projektory cyfrowe wyświetlają kolory w różny sposób, co powoduje ogromne różnice w jasności kolorów. Najpopularniejsze są dwa sposoby (technologie) wyświetlania obrazu – DLP (Digital Light Processing) i 3LCD (3 Liquid Crystal Display) – wykorzystywana przez firmę Epson. Wszystkie projektory Epson emitują światło kolorowe o tym samym natężeniu co światło białe, zapewniając żywe, dobrze nasycone kolory. Wielu producentów projektorów nadal podaje tylko jasność światła białego w ANSI lumenach. Dla porównania, pomiary jasności koloru CLO dla ok. 170 jednoukładowych modeli projektorów DLP różnych producentów, przeprowadziły dwa renomowane laboratoria: Intertek (www.intertek.com) i Lumita (www.lumita.com). Wyniki pomiarów zestawiono z podawanymi przez producenta wartościami jasności światła białego.
Z analizy podanych wyników testu wyraźnie widać, że CLO czyli jasność kolorów jednoukładowych projektorów DLP jest znacznie mniejsza niż jasność światła białego – w niektórych modelach nawet 3-krotnie niższa.
CLO i jasność światła białego wielu modeli projektorów różnych producentów łatwo sprawdzić można korzystając z wyszukiwarki na stronie: www.colorlightoutput.com

  • Zdaniem 98% badanych projektory Epson zapewniają najjaśniejszy obraz
  • Zdaniem 95% badanych projektory Epson zapewniają najbardziej żywe kolory

Opis i wyniki tzw. ślepego testu przeprowadzonego na 200 przypadkowych osobach w dniach 25-28 lutego 2013 r. w Wielkiej Brytanii.



autor: Robert Kamiński

Zobacz więcej na temat: CLO epson projektor

Czytaj także

Nowy projektor Epsona

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 13:41
EH-TW5200 jest świetną propozycją dla graczy szukających dużego ekranu do konsoli do gier. Projektor może wyświetlać grafikę 2- i 3-wymiarową w rozdzielczości Full HD z wysoką jasnością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CLO: nowy standard Epsona

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 09:47
Epson wprowadza na polski rynek dwa nowe, projektory do zastosowań biznesowych i edukacyjnych. Dzięki technologii 3LCD projektory mają jednakową jasność - 3000 lumenów - światła białego i barwnego (CLO – Color Light Output), dzięki temu obrazy są ostre i wyraźne, a kolory nawet do trzech razy jaśniejsze niż w przypadku standardowych 1-procesorowych projektorów DLP.
rozwiń zwiń