Nowe Technologie

Zdalny dostęp do wszystkiego

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 09:00
HP zaprezentowało nową ofertę rozwiązań do transformacji aplikacji, obejmujących oprogramowanie i usługi. Rozwiązania te umożliwiają użytkownikom dostęp do aplikacji z dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu i o każdej porze.
Zdalny dostęp do wszystkiego
Aplikacje, jako komponent IT bezpośrednio wspierający procesy biznesowe przedsiębiorstwa mają zasadniczy wpływ na postrzeganie oraz wizerunek organizacji. Tradycyjne aplikacje zwykle jednak nie zostały stworzone z myślą o efektywnym wykorzystaniu zasobów, czy prostej, intuicyjnej obsłudze. 
 
Wyniki badań przeprowadzonych niedawno na zlecenie firmy HP(1) pokazały, że niemal 70% dyrektorów ds. marketingu uważa aplikacje mobilne, za istotny element do zdobywania nowych i utrzymania dotychczasowych klientów. Jednocześnie blisko 80% dyrektorów wskazało, że te same aplikacje muszą być łatwiejsze w użyciu, by zapewnić lojalność klientów. 
 
Łatwość obsługi, chmura i modernizacja aplikacji w jednym
Strategia HP w zakresie budowy aplikacji koncentruje się na zapewnieniu uproszczonej architektury, umożliwiającej klientom tworzenie innowacyjnych i intuicyjnych aplikacji, które łatwo integrują się zarówno ze środowiskami tradycyjnymi jak i tymi opartymi na chmurze. Umożliwia to klientom obniżenie kosztów projektowania i budowy aplikacji, skrócenie czasu ich wdrażania, zwiększenie zadowolenia klientów, a także odkrycie nowych źródeł dochodów i innowacji.
 
Oferowanie klientom większych korzyści
Usługi projektowania aplikacji ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy użytkownika, pomagają klientom w projektowaniu, opracowaniu i wdrażaniu aplikacji, zapewniających prostą i intuicyjną obsługę. 
  • Specjaliści HP zajmujący się tzw. „user-experience” współpracują z firmą i jej klientami, by móc zidentyfikować odpowiedni moment w kontekście całego portfolio i cyklu życia aplikacji, pozyskują też wiedzę niezbędną do projektowania i szybkiego ich prototypowania.
Zapewnienie wydajności aplikacji
Rozszerzenia platformy HP Anywhere umożliwiają programistom i firmom projektowanie, budowanie i dystrybucję intuicyjnych aplikacji mobilnych dla przedsiębiorstw, które w bezpieczny sposób integrują się z właściwymi systemami. 
 
Ponadto nowo uruchomiona strefa dla programistów HP Anywhere Developer Zone oferuje dostęp do zestawów dla programistów, środowisk demonstracyjnych a także dokumentacji w zakresie efektywnego dzielenia się wiedzą, w sposób umożliwiający przyspieszenie procesu projektowania i tworzenia mobilnych aplikacji dla przedsiębiorstw. 
 
Firma HP zaprezentowała także nowe rozwiązania, umożliwiające lepszy wgląd w wydajność aplikacji działających na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu klienci otrzymują wsparcie w zakresie niezbędnym do szybkiej identyfikacji i rozwiązywania potencjalnych problemów, a co za tym idzie wysoką jakość usług dla biznesu. Nowe rozwiązania obejmują:
  • Oprogramowanie HP Real User Monitoring (RUM) 9.22 do monitorowania obsługi aplikacji mobilnych użytkownika (działające na platformie Android).
  • Oprogramowanie HP Performance Anywhere w formie usługi do monitorowania wydajności i dostępności aplikacji mobilnych i sieci bezprzewodowych.
Uwzględnienie potrzeb klientów
Dla firm, które chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami, aplikacje muszą być dostępne z dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu i o każdej porze. Wymaga to ciągłej potrzeby zasilania aplikacji mobilnych odpowiednimi informacjami zarówno przez aplikacje tradycyjne jak i te oparte na chmurze. Aplikacje muszą także oferować możliwość dostosowania się do zmian popytu i integracji z zasadniczo odmiennymi systemami obsługiwanymi w chmurze lub w środowiskach mainframe starego typu.
 
Nowe usługi w zakresie integracji z chmurą HP Application Integration to Cloud services, oparte na rozwiązaniach infrastruktury konwergentnej HP Converged Cloud, łączą świat aplikacji, danych, informacji i procesów biznesowych w chmurach prywatnych, publicznych i hybrydowych. Dzięki architekturom referencyjnym opartym na platformach integracyjnych z TIBCO i Red Hat przedsiębiorstwa mogą szybko i bezpiecznie wdrażać aplikacje, które oferują ich klientom nowe możliwości w zakresie użytkowania.
 autor: Cezary Tchorek-Helm

Zobacz więcej na temat: firma hp oprogramowanie
Czytaj także

Prywatna chmura wolna od malware

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 10:00
Platforma została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy nie mogą korzystać z publicznej chmury obliczeniowej. WF-500 chroni przed atakami na firmową sieć oraz pozwala wykrywać i analizować złośliwe oprogramowanie na prywatnej platformie w oparciu o rozwiązanie WildFire. Urządzenie jest kompatybilne z firewallem nowej generacji Palo Alto Networks, zapewniając w ten sposób całkowitą ochronę sieci.
rozwiń zwiń