Nowe Technologie

Prywatna chmura wolna od malware

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 10:00
Platforma została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy nie mogą korzystać z publicznej chmury obliczeniowej. WF-500 chroni przed atakami na firmową sieć oraz pozwala wykrywać i analizować złośliwe oprogramowanie na prywatnej platformie w oparciu o rozwiązanie WildFire. Urządzenie jest kompatybilne z firewallem nowej generacji Palo Alto Networks, zapewniając w ten sposób całkowitą ochronę sieci.
Palo Alto
Palo Alto

„Szybka identyfikacja i eliminacja nieznanych dotąd zagrożeń sieciowych to klucz do skutecznej ochrony przedsiębiorstwa przed nowoczesnym, złośliwym oprogramowaniem. Tylko Palo Alto Networks daje swoim klientom wybór pomiędzy publiczną i prywatną chmurą. Dzięki temu można skutecznie powstrzymywać zaawansowane ataki na firmową sieć” – komentuje Lee Klarich, Senior Vice President of Product Management z Palo Alto Networks.

Platforma została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy nie mogą korzystać z publicznej chmury obliczeniowej.  WF-500 chroni przed atakami na firmową sieć oraz pozwala wykrywać i analizować złośliwe oprogramowanie na prywatnej platformie w oparciu o rozwiązanie WildFire. Urządzenie jest kompatybilne z firewallem nowej generacji Palo Alto Networks, zapewniając w ten sposób całkowitą ochronę sieci.

Palo Alto Networks jako jedyna firma na rynku oferuje ochronę typu „closed loop”, w której użytkownik ma wybór pomiędzy rozwiązaniami należącymi do prywatnej lub publicznej chmury. Dzięki tym funkcjom, jego aktywność w sieci jest skutecznie chroniona przed cyberatakami, a system z pomocą firewalla nowej generacji potrafi sam automatycznie blokować złośliwe oprogramowanie, w tym ataki typu APT (zaawansowane, ukierunkowane zagrożenia).

  • Analiza złośliwego oprogramowania typu malware w prywatnej chmurze jest zapewniana przez centralne urządzenie mające łączność ze wszystkimi punktami nadzoru w sieci. Takie rozwiązanie pozwala na  nie wdrażanie NBMD (Network-based Malware Detection) na wszystkich punktach wejściowych oraz ułatwia wewnętrzną wymianę danych o zagrożeniach. – napisał na blogu Network-based Malware Detection 2.0: Scaling NBMD Mike Rothman, Analyst i President z firmy Securosis;

Wildfire to wykrywanie, analiza i prewencja zagrożeń w jednym

System Wildfire jest używany przez ponad 1,700 firm na całym świecie. Usługa pozwala na stałą aktualizację bazy wirusów na firmową sieć, które w chwilę po wykryciu zostają zidentyfikowane i odesłane do analizy ekspertów z Palo Alto Networks. Jeśli podejrzany plik zostanie określony jako złośliwe oprogramowanie lub zagrożenie typu APT, jego sygnatura pojawi się w bazie wszystkich klientów Wildfire, tym samym chroniąc ich przed analogicznym atakiem. Wildfire zapewnia ochronę m.in. przed złośliwym oprogramowaniem wraz z jego aktualizacjami, a także przed generowanym przez niego ruchem sieciowym (DNS oraz CC).

Urządzenie WF-500 zapewnia swoim użytkownikom te same korzyści, co system Wildfire. Funkcje wykrywania, analizy i likwidacji podejrzanych plików w prywatnej chmurze są dostępne dla każdego, a dodatkowa subskrypcja Wildfire pozwala na wspólne aktualizowanie baz danych w celu zapewnienia jeszcze bezpieczniejszej sieci.

 

 autor: Jan Petersen

Czytaj także

Internet rzeczy a bezpieczeństwo sieci korporacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 00:00
Kilka dni temu portal NetworkWorld.com opublikował listę 25 najdziwniejszych rzeczy łączących się z Internetem. Znalazła się na niej m.in. psia obroża oraz dziecięca pieluszka wysyłająca rodzicom wiadomości sms.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Firmy zapraszają do cyberataków

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 16:40
Według danych F-Secure, zebranych z ponad 200 tys. stacji roboczych (w większości działających w Europie) 87 proc. komputerów w firmowych środowiskach IT nie posiada niezbędnych aktualizacji oprogramowania, stanowiąc w ten sposób poważne zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zidentyfikować klientów ze złośliwym IP

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 10:55
Identyfikacja nieprawidłowego zachowania urządzeń podłączonych do sieci to kluczowe zadanie dla każdego przedsiębiorstwa, które chce się zabezpieczyć przed zaawansowanymi zagrożeniami o długotrwałym działaniu (ang. Advanced Persistent Threats – APT).
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najgroźniejsze botnety są w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 08:35
Eksperci CERT Polska zidentyfikowali najgroźniejsze botnety w polskich sieciach komputerowych: Virut, DSNChanger i ZeuS to trzy botnety, które najczęściej atakowały użytkowników polskich sieci komputerowych w 2012 roku – wynika z raportu zespołu CERT Polska, działającego w ramach instytutu badawczego NASK.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Covert Clouds: droga nieautoryzowana chmura

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 06:04
Firma VMware ogłosiła wyniki badania, które pokazują, iż 37 proc. decydentów IT podejrzewa inne zatrudnione w firmie osoby o kupowanie usług związanych z chmurą bez wiedzy działu IT.
rozwiń zwiń